6 darmowych narzędzi SEO

6 darmowych narzędzi SEO niezbędnych w pracy każdego początkującego pozycjonera. Zobacz darmowe narzędzia SEO, które ułatwią w znaczący sposób codzienną pracę w SEO.

darmowe narzędzia seo

Niniejszy artykuł jest poświęcony darmowym narzędziom SEO, które mogą w dość istotny sposób ułatwić pracę przy pozycjonowaniu stron internetowych. Czasami skupiając uwagę na płatnych rozwiązaniach nie dostrzegamy tego co czasem autorzy przeróżnych softów seo oferują zupełnie za darmo dla społeczności SEO.

Ranking darmowych narzędzi SEO

1. SEO Quake

seoquake

Wtyczka SEO Quake do przeglądarki niezbędna w pracy każdego pozycjonera, dzięki temu narzędziu możemy uzyskać informacje o takich rzeczach jak:

– Ilość zaindeksowanych podstron serwisu

– Ilość linków seo (tutaj trzeba brać poprawkę, że dane są z opóźnieniem)

– Wiek domeny (historyczne archiwum domeny czyli możemy zobaczyć co było wcześniej na domenie)

– Udział w social media ( ilość likeów z FB, G+)

– Ilość linków wychodzących

– Informację czy link jest Nofollow, Dofollow

2. PageSpeed Insights

PageSpeed Insights

Narzędzie pomagające zoptymalizować nasze serwisy pod urządzenia mobilne i deskopowe, narzędzie po przeanalizowaniu naszej witryny pokazuje nam co należy poprawić aby była lepiej dostosowana pod dane urządzenia.

3. Screaming Frog free

Screaming Frog

Screaming Frog (wersja darmowa) bardzo dobre narzędzie, dzięki któremu możemy zrobić świetną analizę naszego serwisu pod kątem seo. Wersja darmowa posiada ograniczenia w postaci analizy 500 podstron serwisu, dla większości w zupełności wystarczy. Narzędzie Screaming Frog świetnie nadaje się przy pomocy optymalizacji naszego serwisu pod SEO bo pokazuje na informację o takich rzeczach jak:  Tytuły stron (długość, duplikację, brak), Alty grafiki, Nagłówki, Meta Description, Błędy.

4. Google Search Console

Google Search Console

Świetny zestaw narzędzi diagnostycznych dla właścicieli witryn internetowych, podstawowe narzędzie w które musi zaopatrzyć się każdy webmaster. Dzięki temu narzędziu możemy zobaczyć stan naszej witryny w wyszukiwarce Google i inne ciekawe rzeczy na temat strony internetowej.

5. cMonitor (Monitoring pozycji SEO)

cMonitor

Narzędzie, które umożliwia nam sprawdzanie pozycji naszych fraz w Google. Dzięki darmowej opcji możemy sprawdzić od czasu do czasu czy nasze pozycjonowanie przynosi jakieś efekty.

6. Planer słów kluczowychPlaner słów kluczowych

Planer słów kluczowych, bezpłatne narzędzie AdWords,które umożliwia nam znalezienie propozycje słów kluczowych, uzyskać statystyki historyczne dotyczące wyszukiwań w poszczególnych miesiącach oraz ewentualną stawkę słowa kluczowego w Adwords. Narzędzie w pewien sposób jest wstanie nam zobrazować konkurencyjność danej frazy.

Mamy nadzieję, że stworzona przez nas lista darmowych narzędzi SEO pomoże Państwu w codziennej pracy w SEO.

Written by 

Hej, Od kilku lat prowadzę tego bloga na którym staram się przekazać ciekawe rzeczy na temat SEO. Pozycjonowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat z dość dobrymi efektami w różnych branżach. Jeśli szukasz freelancera SEO na terenie Wrocławia, masz odpowiedni budżet na działania, masz dość wkładania kasy w nieefektywne SEO to napisz do mnie na FB >>Kliknij tutaj>> Pozdrawiam, Paweł Zacharczuk