Co to jest Direct Answers?

Co to jest Direct Answers? Jak osiągnąć pozycję 0 w wyszukiwarce Google i tym samym zwiększyć w prosty sposób ruch na swojej stronie.

Co to jest Direct Answers

Co to jest Direct Answers?

Direct Answers -To funkcjonalność wprowadzona przez wyszukiwarkę Google, która ma za zadanie udzielić bezpośredniej odpowiedzi na pytanie zadane przez użytkownika wyszukiwarce Google.

Można zauważyć, że zadając pytanie w wyszukiwarce Google, otrzymasz nie tylko listę wyników wyszukiwania, ale także box z regułką w górnej części wyszukiwarki, który wyświetla szybką odpowiedź na zadane przez użytkownika pytanie.

Skąd się biorą podsumowania odpowiedzi?

Podsumowanie to fragment programowo wyodrębniony z zawartości strony internetowej. Odróżnia się on od innych fragmentów tym, że jego zadaniem jest skuteczniejsze przyciąganie uwagi użytkownika na stronie z wynikami wyszukiwania. Gdy wyszukiwarka Google uzna, że zapytanie użytkownika ma formę pytania, programowo wykrywa strony odpowiadające na to pytanie i wyświetla w wynikach wyszukiwania fragment z odpowiedzią w postaci polecanego fragmentu z odpowiedzią.

Jak zaistnieć w Direct Answers?

Aby zaistnieć w usłudze Direct Answers trzeba znaleźć pytania związane z naszą branżą na które jesteśmy wstanie odpowiedzieć w formie regułki. Pierwszym krokiem powinno być napisanie wartościowego artykułu, który będzie dość obszernie wyczerpywał temat na nasze pytanie. Musimy stworzyć regułkę w taki sposób aby udzielić krótkiej wartościowej odpowiedzi na nasze pytanie.

Jak wygląda Direct Answers w praktyce?

W naszym przypadku jak widać wyczerpujący artykuł z dobrą regułką pozwolił nam na osiągnięcie 3 pozycji zero dla naszych pytań. Z naszego doświadczenia wynika, że w ten sposób można zająć tylko wolne hasła, warto więc się pośpieszyć i wykorzystać potencjał usługi Direct Answers.

Pytanie zadane wyszukiwarce:

Co to jest google ad grants

Efekt Direct Answers

Direct Answers przykład

Pytanie zadane wyszukiwarce:

co to jest mit seo

Efekt Direct Answers

Efekt Direct Answers

Pytanie zadane wyszukiwarce:

co to jest serm

Efekt Direct Answers

co to jest serm

Jak zrezygnować z funkcjonalności Direct Answers?

Z polecanych fragmentów z odpowiedzią można zrezygnować, blokując fragmenty na stronie za pomocą tagu <meta name=”googlebot” content=”nosnippet”>. Spowoduje to usunięcie wszystkich fragmentów na stronie, łącznie z normalnymi wynikami wyszukiwania.

Po co mi Direct Answers?

Potencjał tej funkcjonalności jest bardzo duży w niektórych branżach, dzięki tej funkcjonalności niektóre strony zyskały znaczny wzrost ruchu z wyszukiwarki Google. Użytkownicy coraz częściej poszukują odpowiedzi na zadane przez siebie pytanie w wyszukiwarce Google, wynika to z faktu dominacji pokolenia “Wujka Google”.

Direct Answers nazywana obecnie “Pozycja zerowa” na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, jest to idealne rozwiązanie które pozwoli nam zwiększyć ruch na stronie oraz zwiększyć świadomość marki.

Podsumowanie

  • Ciekawa opcja na dodatkowych ruch z pozycji “0”
  • Google coraz częściej usuwa strony z Direct Answers na rzecz wikipedii
  • Warto postarać się umiejscowić swoją stronę na ciekawe zapytania