Dlaczego nie robić zaplecza

Dlaczego nie robić zaplecza? Jakie są zalety posiadania własnego zaplecza seo? Jak zrobić dobre zaplecze seo? Czy linki z zaplecza seo są lepsze od tych z ogólnodostępnych miejsc?

dlaczego nie robić zaplecza seo

Dlaczego nie robić zaplecza?

Zastanawiasz się czy opłaca się zrobić własne zaplecze seo, dzięki któremu będziesz mógł pozycjonować stronę? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób  myśli o własnym zapleczu dla swoich stron internetowych, jest to związane z przekonaniem, że warto budować solidne fundamenty dla swojej strony. Niektórzy twierdzą, że stworzenie zaplecza to niepotrzebne koszty domen, hostingu, tekstów, podlinkowania, obsługi.

Jaka jest więc prawda na temat zaplecza seo? Warto je posiadać?

Z naszych obserwacji wynika, że niektóre duże firmy wolą budować wartościowe zaplecze niż polegać głównie na zapleczu swojego pozycjonera, często  jest to związane z zagrożeniem utraty zaplecza  w przypadku zakończenia współpracy z pozycjonerem bądź agencją seo. Dlatego jeśli masz wystarczające fundusze i chęci to twórz też wartościowe zaplecze pod ludzi, w większości przypadków dobre zaplecze jest wstanie zarobić na siebie a w jeszcze lepszym wypadku stać się dobrą stroną sprzedażową.

Prywatne zaplecze SEO warto budować dla projektów komercyjnych.  W przypadku stron, gdzie nie ma konkurencji lepszym rozwiązaniem będzie dobra optymalizacja i pozyskanie kilku linków z dobrych publicznych miejsc.

Jakie są zalety posiadania własnego zaplecza?

 • Nikt postronny nie usunie linków do naszej strony
 • Nikt postronny nie zaspamuje lokalizacji w której jest umiejscowiony nasz link seo
 • Nikt postronny nie usunie naszych treści
 • Nasze strony nie zostaną usunięte z dnia na dzień
 • Możemy podłączać programy wspomagające automatyzaje np. WPis, miniSWL.
 • Możemy mieć wpływ na IP naszych stron zapleczowych
 • Możemy bez obaw linkować zaplecze
 • Brak uzależnienia od firmy seo
 • Linki nie pochodzą ze stron zgłoszonych przez specjalistów od disavow

Czy linki z zaplecza seo są lepsze od tych z ogólnodostępnych miejsc?

Według nas są o wiele lepsze bo mamy nad nimi pełną kontrolę, w przypadku ogólnodostępnych miejsc  możemy mieć częściową kontrolę jeśli posiadamy loginy i hasła do stron na których zostawiliśmy linki ale głównie chodzi nam o to, że nikt nie usunie naszych linków po np. roku czasu. W przypadku ogólnodostępnych miejsc nie mamy wpływu na to czy za miesiąc w danym miejscu nie będzie kilkadziesiąt linków seo do innych miejsc.

Linki z prywatnego zaplecza mają tą przewagę, że nie zostały i nie zostaną zgłoszone do Disavow a co za tym idzie będą dobrze rankować.

Podział zaplecza seo:

 • Wartościowe (Zaplecze, które jest robione z myślą o użytkownikach. Strony, które będą pełniły rolę zaplecza ale również stron sprzedażowych, zarabiających na reklamach)

 

 • Dla robotów (Rodzaj zaplecza robiony tylko pod wyszukiwarkę Google, nie wnoszące nic ciekawego oprócz mocy linków seo, tutaj trzeba też wziąć pod uwagę to, że takie zaplecze może zostać wyindeksowane przez wyszukiwarkę, jeśli znajdzie się jakiś życzliwy)

 

 • Płatne (Poprzez płatne zaplecze rozumiemy miejsca w których wykupujemy dostęp aby móc zamieszać swoje linki, tutaj chodzi głównie o grupy precli seo)

 

 • Darmowe  (Zaplecze tworzone najczęściej na platformach blogowych web 2.0 , typu bloog.pl  i innych platformach. Na takich platoformach również można zrobić wartościowe zaplecze tylko trzeba się wykazać pomysłowością.)

Podsumowanie tematu posiadania zaplecza seo

Posiadanie własnego zaplecza jest dobrym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, gdzie linki z ogólnodostępnych miejsc mają mniejsze działanie niż kiedyś. Jeśli mają Państwo środki finansowe i możliwości to twórzcie swoje prywatne zaplecze a na pewno nie będziecie rozczarowani z tego typu rozwiązania.

Written by 

Hej, Od kilku lat prowadzę tego bloga na którym staram się przekazać ciekawe rzeczy na temat SEO. Pozycjonowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat z dość dobrymi efektami w różnych branżach. Jeśli szukasz freelancera SEO na terenie Wrocławia, masz odpowiedni budżet na działania, masz dość wkładania kasy w nieefektywne SEO to napisz do mnie na FB >>Kliknij tutaj>> Pozdrawiam, Paweł Zacharczuk

2 Thoughts to “Dlaczego nie robić zaplecza”

 1. Stolica Lokalnie

  Czy opłaca się budować zaplecze na darmowych platformach blogowych ??

 2. Witamy,
  W przypadku opłacalności budowy zaplecza na darmowych platformach blogowych, wszystko zależy od tego w jakim celu chcemy to robić.Czy naszym celem jest tylko zróżnicowanie profilu linków? Czy opieranie strategii budowania zaplecza? Bo jeśli chcemy tylko bazować na budowie zaplecza na darmowych platformach to jest to bardzo słabe rozwiązanie ze względu na ryzykowność tego typu przedsięwzięcia. Podsumowując. Opłaca się budować w celu zróżnicowania profilu a nie aby głównie na tego typu platformach opierać swoje zaplecze.

Comments are closed.