Dlaczego warto prowadzić bloga na stronie

Dlaczego warto prowadzić bloga na stronie ? Posiadasz prostą wizytówkę i chcesz zwiększyć ilość użytkowników na swojej stronie? Zobacz Korzyści z prowadzenia bloga firmowego na stronie.

dlaczego warto prowadzić bloga firmowego

Prowadzenie bloga firmowego na stronie

Prowadzenie bloga firmowego jest jednym z najbardziej wartościowych narzędzi, dzięki którym firmy nawiązują kontakt z  potencjalnymi klientami a tym samym czynią ich życie łatwiejsze poprzez dostarczenie eksperckich poradników branżowych . Niezależnie od tego czy jesteś małą firmą lub międzynarodową, prowadzenie bloga firmowego jest integralną częścią strategii marketingowej treści online.

Dlaczego warto prowadzić bloga dla swojej firmy?

 • Prowadzenie bloga jest bardzo proste, tworzymy prostą platformę do dzielenia się eksperckimi poradami z klientami. To nasz bezpośredni kanał komunikacji.
 • Ma bardzo korzystny wpływ na SEO dla Twojej strony bo tworzy się Long Tail tzw. długi ogon.
 • Firmy, które prowadzą bloga firmowego odnotowują wzrost nowych klientów w swojej firmie.
 • Można opowiedzieć historię swojej marki. Blog to idealne miejsce, aby przedstawić filozofię firmy, pracowników.
 • Tworzy darmowy PR dla firmy bo dzięki prowadzeniu wartościowego bloga firmowego jesteśmy uznawani za autorytet w swojej branży.
 • Blog buduje zaufanie, relacje i sprzedaż. Klienci będą patrzeć na Ciebie jako wiarygodne źródło informacji na temat Twojej branży, dzięki temu przyjdą do was na zakupu.
 • Blogowanie jest inspirujące.

Jak zacząć prowadzić bloga firmowego?

Rozpoczęcie prowadzenia bloga firmowego powinno rozpocząć się od wyznaczenia strategi naszego bloga, określenia tematów na które będziemy pisali oraz określenia harmonogramu dostarczania treści na najbliższy rok czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozeznanie się w branży czy nasza konkurencja prowadzi blogi firmowe i zastanowić jak stworzyć bardziej konkurencyjnego bloga od nich w ciekawe treści.

Jak pisać wartościowe artykuły na blogu firmowym?

Podstawową zasadą jest to aby pomyśleć o tym jakich informacji jako użytkownik szukalibyśmy na naszym blogu, to pomoże nam w tworzeniu wartościowych tematów. Wykorzystaj potencjał SEO na blogu czyli używaj nagłówków, odpowiedniego formatowania, podkreślaj słowa kluczowe, wykorzystaj linkowanie wewnętrzne. Na blogu wstawiaj własne zdjęcia dobrej jakości co bardziej uatrakcyjni twoje artykuły. Bardzo modne przy prowadzeniu bloga jest poruszanie tematów związanych z problematyką wyboru produktu.

Jak widać po naszym artykule prowadzenie bloga na swojej stronie nie jest czymś trudnym a niesie bardzo dużo korzyści dla naszej strony, firmy. Jeśli nie posiadacie jeszcze własnego bloga to warto już dzisiaj rozważyć jego postawienie.

Podsumowanie

 • Prowadzenie bloga umożliwia nam dzielenie się wiedzą z przyszłymi klientami
 • Tworzymy z siebie ekspertów w naszej branży
 • Wartościowe treści na blogu wspomagają sprzedaż
 • Dzięki ciekawym treściom na blogu możemy pozyskać darmowe linki SEO
 • Tworząc bloga nie myśl tylko o SEO i frazach lecz wyjdź o krok dalej