google o przekierowaniu 301

Czy przekierowanie 301 przenosi całą moc? Jakie stanowisko w sprawie przekierowań 301 ma Google? Czy warto pozycjonować za pomocą 301?

Przekierowanie 301 a utrata Pagerank

Czy przekierowanie 301 przenosi całą moc linków?

W branży SEO powszechne jest przekonanie, że przekierowanie 301 nie przenosi całej mocy serwisowi na który kierujemy takie przekierowanie.

Przeprowadzając wiele testów związanych z pozycjonowaniem za pomocą przekierowań 301 zauważyliśmy, że przekierowanie nie działa tak jak kiedyś gdy przekazywana była cała moc serwisu. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się jednak Google. Jak więc wygląda efektywność przekierowań 301?

Jakie stanowisko ma Google wobec przekierowania 301?

Google potwierdził, że przekierowanie 301 przenosi cały PageRank (moc serwisu), ale uwaga – proszę nie mylić z zielonym paskiem, który już od dawna nie istnieje.

Przedstawiciele branży  SEO poprosili więc przedstawiciela Google Johna Muellera o komentarz dotyczący przekierowania 301. John Mueller potwierdził, że przy przekierowaniu nie ucieka moc a to, że pozycjonerzy mają takie odczucia może być spowodowane tym, że przeprowadzają zmiany na swoich stronach nie mając świadomości, że mogą one oddziaływać na ranking w wyszukiwarce Google.

Czas na pozycjonowanie za pomocą 301-ek?

Pozycjonowanie stron za pomocą 301 raczej nigdy nie przeminie, jest to sposób dzięki któremu mamy kontrolę na linkami prowadzącymi do pozycjonowanej witryny. Pozycjonując poprzez 301 mamy komfort porównywalny z posiadaniem prywatnego zaplecza seo czyli zawsze możemy ściągnąć linki i przekierować je na inny serwis, w przeciwieństwie do bezpośredniego linkowania.

Zastanawiasz się jak zrobić przekierowanie 301?

Jeśli jesteś początkującym pozycjonerem i zastanawiasz się jak zrobić przekierowanie 301 na swoją stronę, zobacz koniecznie nasz wcześniejszy artykuł w którym poruszaliśmy tematykę przekierowania 301.

Podsumowanie

  • Przekierowanie 301 przenosi całą moc jeśli jest robione w obrębie serwisu na tematyczną podstronę
  • Przekierowanie 301 nie przekażę całej mocy na zewnętrzną domenę, która nie jest tematyczna.
  • Pozycjonowanie za pomocą 301-ek jest bardzo dobre bo w każdej chwili można szybko ściągnąć linki SEO
  • Dobry sposób na ukrycie linków przed konkurencją jeśli się odpowiednio zablokuje 301