Jak dodać firmę do Google Moja Firma?

Jak dodać firmę do Google Moja Firma? Jesteś posiadaczem lokalnego biznesu i słyszałeś o Google Moja Firma ale obawiasz się, że założenie wizytówki w Google Moja Firma jest skomplikowane? Zobacz koniecznie nasz poradnik o tym jak założyć wizytówkę w Google Moja Firma w kilku krokach!

jak dodać firmę do Google Moja Firma

Co daje dodanie strony do Google Moja Firma?

Prowadzisz firmę o zasięgu lokalnym i zależy Ci na tym aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów z twojego miasta? Jeśli tak, to dobrym rozwiązaniem będzie utworzenie wizytówki w Google Moja Firma, która wspomoże twoje działania marketingowe o zasięgu lokalnym.

Wyniki z Google Moja Firma są widoczne nad wynikami organicznymi czyli tymi, które są wypozycjonowane za pomocą standardowego SEO.

Przykład wyników na frazę ” pozycjonowanie wrocław ” jest widoczny poniżej:

Przykład Google Moja Firma pozycjonowanie

Jak widać na przykładzie jest to idealne uzupełnienie dla standardowego pozycjonowania bo bardzo dużo zyskujemy będąc ponad naturalnymi wynikami w serpach.

Jak dodać firmę do Google Moja Firma?

Dodawanie swojej firmy do Google Moja Firma rozpoczynamy od założenia konta pocztowego w Gmail czyli konta pocztowego w Google. Gdy mamy założone już konto e-mail w najpopularniejszym serwisie pocztowym, przechodzimy pod adres https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ i klikamy przycisk Pokaż firmę w Google

pokaż firmę w Google Moja Firma

Następnym krokiem jest dodanie lokalizacji swojej firmy (Dodaj lokalizację) jak w załączonym screenie:

dodawanie Google

Klikając w przycisk Dodaj lokalizację w okienku podajemy lokalizację firmy, jeśli nasza lokalizacja nie została odnaleziona to klikamy część w której jest napisane “Podana nazwa firmy i jej adres są prawidłowe”

dane do google moja firma

Po wykonaniu powyższych czynności pojawi nam się formularz do wypełnienia danych firmy jak w załączniku poniżej, wypełniamy i przechodzimy dalej.

formularz Google Moja Firma

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji o swojej firmie pojawia nam się następne okienko z potwierdzeniem do weryfikacji naszej firmy w Google Moja Firma, takie jak to poniżej.

potwierdzenie lokalizacji w wizytówce google

Następnym krokiem jest metoda weryfikacji naszej firmy w Google i tutaj wybieramy opcję aby wysłali nam pocztówkę z kodem weryfikacyjnym pod adres który podaliśmy pocztą tradycyjną.

potwierdzenie poczta

Po kliknięciu przycisku Wyślij pocztą pojawia nam się następne okienko z informacją, że Kartka pocztowa z kodem weryfikacyjnym powinna dotrzeć do Ciebie w ciągu 1-2 tygodni. Nie przegap jej.

W tym miejscu bardzo ważne jest to żeby sprawdzić poprawność danych oraz dodać opcjonalnie imię i nazwisko osoby, która będzie odbierała kartkę pocztową z kodem do weryfikacji Google Moja Firma.

dane do wysyłki kodu Google Moja Firma

Wysyłamy kartkę pocztową aby otrzymać kod do potwierdzenia naszej wizytówki w Google Moja Firma i widzimy następnie informację z komunikatem: Twoja firma pozostanie niezweryfikowana, dopóki nie użyjesz otrzymanego kodu, by ją zweryfikować (nie odkładaj tego na później – kod jest ważny tylko przez 30 dni).

komunikat Google

Po wykonaniu wszystkich kroków związanych z utworzeniem naszej wizytówki w Google pojawia nam się komunikat z powitaniem w Google Moja Firma z możliwością zobaczenia prezentacji, bardzo polecamy zapoznać się z prezentacją, która jest warta uwagi.

powitanie w google moja firma

Po obejrzeniu prezentacji Google przechodzimy do naszej wizytówki, która możemy wypełnić w opis, zdjęcia firmy itp.

wizytówka Google

Po otrzymaniu kody weryfikacyjnego z Google Moja Firma wystarczy w tym samy miejscu tzn.W miejscu gdzie mamy wizytówkę, zjechać poniżej i mamy widoczne przyciski do weryfikacji naszej wizytówki.

weryfikacja wizytówki Google Moja Firma

Po kliknięciu przycisku Zweryfikuj teraz pojawi nam się okienko, gdzie będziemy mogli wpisać kod weryfikacyjny, który otrzymaliśmy od Google. Jak w załączniku poniżej.

wpisanie kodu google

Od tej chwili możemy cieszyć posiadaniem pełnowartościowej wizytówki w Google Moja Firma. Mamy nadzieję, że dzięki wizytówce zdobędą Państwo nowe grono klientów.

Podsumowanie

  • Wizytówka w Google Moja Firma pomoże Ci utrzymywać kontakt z klientami
  • Dzięki Google Moja Firma możesz poznać opinię swoich klientów i na nie reagować
  • Google Moja Firma umożliwia pozyskiwanie klientów na lokalnym rynku
  • Aby założyć wizytówkę Google Moja Firma potrzebne jest konto Gmail
  • Google Moja Firma to podstawowe narzędzie dla lokalnych firm