Jak poprawić widoczność strony w Google

Jak poprawić widoczność strony w Google? Zastanawiasz się jak zwiększyć widoczność swojej strony w Google? Zobacz koniecznie 9 elementów, które poprawią widoczność twojej strony w wyszukiwarce Google.

jak poprawić widoczność strony w google

Od czego zależy pozycja strony w Google?

Jako początkujący pozycjoner, musisz zrozumieć, że nie ma magicznego sposobu na pozycjonowanie strony internetowej. Wyszukiwarka Google działa w oparciu o skomplikowany algorytm, który bierze pod uwagę ok. 200 czynników rankingowych, dlatego jako początkująca osoba w dziedzinie pozycjonowania musisz nauczyć się wykorzystywać  te najważniejsze aby twoja strona była widoczna na pierwszej stronie w Google.

9 elementów poprawiających widoczność w Google:

 

1.Wartościowe backlinki

Nikogo nie trzeba przekonywać, że linki prowadzące do twojej strony to najważniejszy element odpowiedzialny za pozycję twojej strony w wyszukiwarce Google. W dzisiejszych czasach, gdzie Algorytm Google Pingwin odpowiedzialny za karanie stron do których prowadzą linki słabej jakości działa w czasie rzeczywistym warto pozyskiwać linki z wartościowych miejsc.
 

2.Title i Meta Description

Title (Tytuły stron) są bardzo ważnym elementem optymalizacji strony, który ma wpływ na pozycję seo w Google. Tytuły stron dla nisko konkurencyjnych słów mogą dać Ci przewagę nad konkurencję w wynikach wyszukiwania.

Najważniejsze cechy tytułu strony:

Każda strona musi posiadać unikalny tytuł strony, który dokładnie opisuje zawartość strony.

Krótkie i opisowe

Pomóc użytkownikowi zrozumieć, co jest na stronie

Meta Description (Opis) strony w wyszukiwarce Google również ważnym elementem bo przedstawia informację o tym co znajduje się na danej stronie. Bardzo ważne jest to żeby nie doprowadzić do duplikacji tego elementu optymalizacji seo.

Najważniejsze cechy dobrego opisu Meta Description:

Odpowiednia długość Meta Description

Nie należy dodawać zbyt wielu słów kluczowych

Użyć opisu jako reklamy naszej strony
 

3.Przyjazne URLe

Przyjazne URLe (SEO friendly URL) to adresy internetowe, które są łatwe do odczytu i zawierają słowa, które opisują zawartość strony internetowej . Ten typ zawartości może być “przyjazny” na dwa sposoby. 1) Może pomóc odwiedzającym zapamiętać adres internetowy i 2) może pomóc opisać stronę wyszukiwarce.

Przykłady nie przyjaznych URLi:

http://www.example.com/pozycjonowaniestrongoogle

http://www.example.com/id=22&sort=B&action=201

Przykłady przyjaznych URLi:

http://www.example.com/pozycjonowanie-stron-google

http://www.example.com/pozycjonowanie-stron-google.html

 

4.Linkowanie wewnętrzne

Kiedy mówimy o linkach wewnętrznych rozumiemy przez to linkowanie w obrębie naszej witryny czyli np. link w treści jednego artykułu prowadzi do innego artykułu na naszej stronie.

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo ważnym czynnikiem SEO dla strony internetowej, ale wciąż wielu właścicieli witryn internetowych nie używa tego w ogóle lub używa niepoprawnie.

Zasady, których należy przestrzegać w linkowaniu wewnętrznym:

-Linkowanie za pomocą słowa kluczowego lub całego adresu url do którego się odwołujemy.

-Linki są przydatne i zrozumiałe dla użytkownika jak i wyszukiwarki Google

-Nie rób linków tylko pod wyszukiwarkę

– Nie używaj przy linkowaniu wewnętrznym fraz typu “tutaj” “dalej” “…”

– Nie przesadzaj z linkowanie wewnętrznym

 

5.Formatowanie tekstu i nagłówki

Samo opublikowanie tekstu nie wystarczy bo bardzo ważne jest odpowiednie formatowanie treści, które poprawi przejrzystość twojego tekstu dla użytkownika jak i wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie.

Ogólne wytyczne odnośnie formatowania treści:

-Nagłówek H1 jako tytuł artykułu

-Używaj nagłówków H2 dla głównych działów artykułu

-Zwróć uwagę użytkowników poprzez kursywę, pogrubienie

-Używaj rozmiaru czcionki, która jest łatwa do czytania

-Używaj czytelnych czcionek

Podczas formatowania swoich treści zawsze musisz mieć na uwadze wygodę użytkownika, warto zwrócić uwagę czy tekst jest łatwy do czytania na urządzeniach mobilnych.

 

6.Optymalizacja obrazów

Obecność obrazów w naszych postach, artykułach jest bardzo ważna często powtarza się, że jeden obraz znaczy więcej niż 1000 słów.

Bardzo ważna jest optymalizacja obrazów aby nie doprowadzić do tego żeby występowały problemy z szybkością ładowania naszej strony.

Elementy, które trzeba wziąć pod uwagę przy optymalizacji obrazów:

-Uzupełnij ALT dla obrazu opisujący obraz, możesz dodać słowa kluczowe tylko nie przesadzaj.

-Odpowiednie nazwy plików graficznych np. pranie-dywanow.jpg zamiast image1.jpg

-Optymalizacja rozmiaru obrazu

 

7.Szybkość strony

Google wiele razy wspominał o tym, że szybkość ładowania strony jest czynnikiem rankingowym, a jednak wielu webmasterów nie optymalizuje stron pod kontem szybkości ładowania witryny. Poprawić prędkość naszej witryny możemy przez narzędzia Google, które pokazują nam co należy poprawić aby strona szybciej działała.

 

8.Przystosowanie pod urządzenia mobilne

Google coraz bardziej kładzie nacisk na przystosowanie witryn pod urządzenia mobilne, dlatego warto swoją witrynę przystosować pod te urządzenia. Przystosowanie witryny pod urządzenia mobilne nie jest trudnym zadaniem jeśli zastosujemy się do wskazówek narzędzi Google, takich jak tutaj: https://testmysite.thinkwithgoogle.com/

 

9.Content is King

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że Content is king i strona internetowa z dobrymi, oryginalnymi, wysokiej jakości treściami może w dłuższej perspektywie czasu zyskać bardzo dużo pod względem widoczności w Google.

Written by 

Hej, Od kilku lat prowadzę tego bloga na którym staram się przekazać ciekawe rzeczy na temat SEO. Pozycjonowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat z dość dobrymi efektami w różnych branżach. Jeśli szukasz freelancera SEO na terenie Wrocławia, masz odpowiedni budżet na działania, masz dość wkładania kasy w nieefektywne SEO to napisz do mnie na FB >>Kliknij tutaj>> Pozdrawiam, Paweł Zacharczuk

4 Thoughts to “Jak poprawić widoczność strony w Google”

 1. Paweł

  A może teraz jakiś test narzędzi do monitorowania pozycji typu webpozycja?

 2. Witamy,
  Mamy w swoich planach przedstawienie właśnie tego oprogramowania do monitorowania pozycji w Google.

 3. SEO-NET

  Fajny artykuł, napisz proszę jakie jest Twoje zdanie na temat nadawania nazw plikom graficznym, multimedialnym itd.? Czy warto w nazwie używać fraz?

  1. Jeśli chodzi o normalne branże, gdzie zdjęcia nie odgrywają dużej roli to traktuje to jako dodatek bo w niczym to nie pomaga ale jeśli chodzi o branżę związaną z fotografią to często to stosuje ponieważ pomaga to w optymalizacji i widoczności w Google grafice, która potrafi ściągnąć znaczną część ruchu.

Comments are closed.