Jak pozycjonować stronę ?

Wielu początkujących właścicieli stron internetowych zastanawia się jak rozpocząć pozycjonowanie aby nie ponieść przykrych konsekwencji.Ryzyko otrzymania kary od Google zawsze istnieje lecz można wszystko zminimalizować i mieć pod kontrolą.

jak pozycjonować stronę www

Zacznijmy od tego z jakimi karami nakładanymi przez Google każdy początkujący pozycjoner musi się liczyć.

W SEO najważniejsze są dwa algorytmy Google takie jak:

Panda-Penguin-google-algorytm

Algorytm Google Pingwin- algorytm który został wprowadzony przez wyszukiwarkę Google w kwietniu 2012 roku,który miał za zadanie w pierwszej kolejności ograniczyć spam w wyszukiwarce Google, wiążący się z wykorzystaniem niskiej jakości stron zapleczowych oraz pozyskiwaniem linków za pomocą SWLi {Systemów Wymiany Linków) takich jak Gotlink, Weblink, Statlink itp. Celem następnych aktualizacji było obniżenie pozycji stron internetowych, do których prowadzą linki niskiej jakości czyli backlinki ze stron zaspamowanych tabletkami itp.

Algorytm Google Panda – Wprowadzony po raz pierwszy w lutym 2011 roku w USA, w sierpniu tego samego roku objął Polską wersję wyszukiwarki Google. Algorytm ten ma na celu nagradzać strony wysokiej jakości a ograniczać widoczność w wyszukiwarce Google stron małowartościowych rozumiejąc przez to strony, które zawierają słabej jakości, krótkie, zduplikowane treści.

Pozycjonowanie stron jak to zrobić samemu?

Zacząć należy od postawienia strony poprzez, która chcemy sprzedawać swoje usługi, produkty. Następnym krokiem będzie optymalizacja strony pod pozycjonowanie czyli wybranie wersji domeny z www np. www.domena.pl bądź bez www np. domena.pl czyli ustawiamy przekierowanie na wersję, która bardziej nam odpowiada.

Istotne jest ustawienie tytułów strony głównej, podstron tak aby pomogły nam w pozycjonowaniu a zarazem zachęciły naszego potencjalnego klienta na wejście z wyszukiwarki, nie stosujemy tutaj chamskich tytułów Title np. okna warszawa lecz coś w stylu Brand-tanie okna warszawa tel.888000888 coś w ten deseń najlepiej porównać konkurencję z TOP10, ważne jest też ustawienie descriprion, który bardzo wpływa na kliknięcia w naszą witrynę w wynikach wyszukiwarki.

Bardzo ważne jest też umiejscowienie słów kluczowych w rozsądny sposób w nagłówki H1-H3, ustawienie altów dla logotypu, grafiki. Pomocnym narzędziem przed skończeniem naszej wstępnej optymalizacji pod wyszukiwarkę będzie skorzystanie z darmowych narzędzi audytujących typu: http://seoaudyt.clearsense.pl/ , narzędzia tego typu bardzo dużo informacji nam podpowiadają czego nam brakuje pod względem optymalizacji, bardzo ważne jest to żeby nie brać się kurczowo tego typu audytom bo jak każde narzędzia posiadają swoje mankamenty, optymalizacja ma nam pomóc a nie być środkiem na wszystko.

pozycjonowanie jak dobrać słowa kluczowe?

wyszukiwanie-slow-kluczowych

Następnym krokiem jest odpowiedni dobór słów kluczowych dzięki, którym będą mogli trafić z wyszukiwarki potencjalni klienci. W początkującej fazie pozycjonowania proponuje początkującym skupienie się na pozyskiwaniu ruchu z długiego ogona czyli fraz kilkuwyrazowych, będą one bardzo łatwe do pozycjonowania. Przy wyborze słów pod pozycjonowanie naszej strony będą przydatne takie narzędzia jak: hypersuggest.com oraz answerthepublic.com , dzięki tym narzędziom znajdziemy dużo ciekawych słów pod długi ogon.Jeśli wybierzemy już słowa do pozycjonowania, przystępujemy do pozyskiwania linków.

pozycjonowanie jak zdobywać linki?

linki-seo

Wielu początkujących pozycjonerów zastanawia jak pozycjonować swoją stronę aby nie zaszkodzić, tutaj ważne jest to aby mieć kontrolę nad linkami do swojej strony aby później nie zgłaszać linków do słynnego narzędzia Google Disavow Tool, które i tak nie pomoże w tym aby strona wróciła na początkowe pozycje.

Czyli jak zdobywać linki seo ?

1.Najlepszym sposobem jest tworzenie własnego zaplecza na seo hostingu np. https://linuxpl.com/Konto-SEO_f_2_pakiet_25 i wykupienie odpowiedniej ilości domen nawet regionalnych, istotne jest to aby tworzyć zaplecze, które będzie nie tylko pod SEO ale i dla ludzi.

2.Tworzenie blogów na darmowych platformach, tutaj bardzo ważne jest to aby nie wrzucać odrazu linków w co drugiego posta bo admini takich platform są bardzo uczuleni.

3.Tworzenie profili na wartościowych stronach (ważne jest to aby mieć gdzieś zapisane loginy, hasła aby w razie czego móc edytować anchor, link )

4.linkowanie z for internetowych w sygnaturkach, postach jeśli jest szansa bez nachalnego spamu bo i tak w dłuższej perspektywie takie konto zostanie usunięte.

5.Katalogowanie (tutaj bardziej skupiłbym się na katalogach branżowych aby ściągnąć ruch ) W modzie jest katalogowanie z słynnej listy katalogów Cezzego http://www.cezzy.pl/top-50-katalogow-rank-pl/  ja dodaje głównie do Onetu, WP

6.Linki z ogłoszeń (Bardzo ciekawe źródło linków, które daje również ciekawy ruch w niektórych branżach )

7.Zakup linków na cudzych zapleczach, w przypadku odpowiedniego budżetu wpisy sponsorowane.

8.SWL Statlink, który oferuje linki stałe

Bardzo ważne jest to aby dodawać linki do miejsc, gdzie wiemy że w przyszłości bez problemów możemy usunąć fizycznie linka!

Wobec tego żadne blasty czy masowe linkowanie nie będzie odpowiednie aby linkować tego typu linkami na domenę docelową, tego typu linki wykorzystujemy na własne zaplecza.

Jak linkować do swojej strony?

Linkujemy zarówno stronę główną, podstrony, wpisy na blogu na gołe urle, anchory (tutaj nie przesadzamy z ilością, ja daje 5-10% całej puli linków ) , linkujemy grafiką, logotypem, neutralnymi anchorami typu www|strona|kontakt itp. Ile linków dziennie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ja dla początkujących pozycjonerów proponuje pozyskiwanie przez pierwszy miesiąc małej ilości linków (10-20) i obserwację w monitoringu pozycji jak się strona zachowuje, jeśli efekty są słabe zwiększamy stopniowo.Można nawet linkować 100-1000 linków dziennie ale to już trzeba mieć nieco większe doświadczenie w rozkładzie anchorów itp.

Pamiętajmy!

Link niezaindeksowany jest nic nie warty. Jak zaindeksować linki? Można skorzystać z pomocy narzędzi Google https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=pl

Podsumowanie

  • Zamiast budować zaplecze możemy kupić linki na obcych portalach, zapleczach
  • Nie warto ograniczać się do pozyskiwania linków np. tylko z artykułów sponsorowanych
  • Nie warto przesadzać z linkami Exact match
  • Linkujmy różne podstrony dla zróżnicowania
  • Starajmy się aby nasze linki wyglądały jak najbardziej naturalnie
  • Nie kupuj linków w SWL bo jak przestaniesz płacić za punkty to stracisz linki
  • Staraj się umieszczać linki na niezaspamowanych miejscach
  • Pozyskaj linki tam, gdzie ma je Twoja konkurencja