Koszt pozycjonowania strony internetowej

Koszt pozycjonowania strony internetowej. Co wpływa na cenę pozycjonowania strony? Zobacz koniecznie dlaczego dobre pozycjonowanie stron nie jest tanie. Cena pozycjonowania a jakość usługi.

Koszt pozycjonowania strony internetowej. Co wpływa na cenę pozycjonowania strony? Zobacz koniecznie dlaczego dobre pozycjonowanie stron nie jest tanie. Cena pozycjonowania a jakość usługi.

Pozycjonowanie stron kiedyś i dzisiaj

Pozycjonowanie stron to proces, który wymaga sporych kosztów, które związane są zarówno z kosztem naszej pracy, narzędziami ułatwiającymi pracę specjalisty seo, kosztem usług copywritterskich a przede wszystkim kosztem zdobycia wartościowych linków seo, które w chwili obecnej są najważniejszym czynnikiem rankingowym wpływającym na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

Czasy w których wystarczyło wykorzystać “blasty” bądź kupić multikody w ogólnodostępnej grupie katalogów i mieć TOPy na wymarzone frazy minęły bezpowrotnie bo w chwili obecnej trzeba wykonać trochę więcej działań związanych z usługą pozycjonowania aby nasza usługa seo osiągnęła zamierzony efekt w postaci wysokich pozycji.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Wielu klientów zastanawia się za co tak naprawdę płacą firmie zajmującej się pozycjonowaniem? Powszechna opinia to płacenie za pozyskiwanie linków seo ale czy tak jest naprawdę? Jakich kosztów związanych z pozycjonowaniem nie widzą nasi klienci?

Warto zobaczyć infografikę przygotowaną przez marketingwsieci.pl , która w bardzo dobry sposób obrazuje ile kosztuje pozycjonowanie.

ile kosztuje pozycjonowanie strony

Źródło infografiki: http://marketingwsieci.pl/ile-kosztuje-pozycjonowanie-strony-infografika/

Co wpływa na cenę pozycjonowania strony?

Infografika świetnie obrazuje fakt, że każda dobra firma seo ponosi dość spore koszty związane z pozycjonowaniem stron internetowych swoich klientów. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w zależności od branży a co za tym idzie konkurencyjności słów kluczowych, kondycji witryny pod względem optymalizacji , wielkości serwisu itp. te koszty będę się różniły.

Większość agencji seo w Polsce zanim rozpoczyna pozycjonowanie strony klienta, dzieli proces pozycjonowania na kilka etapów przedstawionych na załączonej infografice.

Co wchodzi w skład usługi pozycjonowania?

Etap 1) Audyt SEO

Audyt SEO to proces związany z analizą serwisu On-Page oraz Off-Page , zaczyna się od zróżnicowanej analizy, a następnie wnikliwej oceny i ostatecznej priorytetyzacji działań SEO mających na celu poprawę błędów, ujawnionych podczas analizy, aby poprawić pozycjonowanie strony.

Etap 2) Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO to usługa, która jest wykonywana po audycie SEO, ma na celu poprawienie błędów w kodzie, optymalizacje tagów, nagłówków, linkowania wewnętrznego, mobilności serwisu oraz szeregu innych bardzo istotnych zabiegów mających wpływ na pozycjonowanie serwisu.

Etap 3) Link Building

Link Building to chyba największe pole do popisu i kreatywności firmy pozycjonującej naszą stronę. W przypadku Link Buildingu znaczącą kwestię będzie odgrywał budżet przeznaczony na kampanię seo naszej strony bo to właśnie od niego zależy czy firma seo skupi się tylko na pozyskiwaniu linków seo pod wyszukiwarkę czy zainwestuje w linki, które oprócz pozycji przyniosą też wartościowy ruch dla naszej strony.

Etap 4) Analityka procesu pozycjonowania

Analityka w przypadku pozycjonowania jest jednym z ważniejszych procesów wykonywanych przez specjalistę seo, który podczas pozycjonowania naszej strony jest wstanie tak optymalizować i dostosowywać naszą kampanię aby osiągnąć zamierzone cele w przypadku pozycjonowania serwisu.

Etap 5) Zadowolony klient i zwiększona sprzedaż

Końcowy etap w którym nasz klient jest bardzo zadowolony z naszych usług seo jest chyba najważniejszy dla każdej firmy a  każdej szanującej się agencji seo  zależy aby klient oprócz pozycji osiągnął też większy ruch w swoim serwisie co przełoży się na sprzedaż naszego klienta.

Cena pozycjonowania a jakość usługi.

Pozycjonowanie nie jest procesem tanim w dzisiejszych czasach i trzeba mieć to na uwadze wybierając firmę świadczącą nam usługi pozycjonowania. Czy wysoka cena jest równoważna z jakością usługi pozycjonowania?

Mając już dość spore doświadczenie w branży seo wiemy, że zdarzą się przypadki, gdzie klient płacił kilka tysięcy abonamentu za pozycjonowanie serwisu i w zamian dostawał usługę wartą kilkaset złotych, która w dodatku nie zaowocowała wyznaczonymi celami biznesowymi. Wybierając serwis pozycjonowania najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli znajdziemy kogoś z polecenia wśród znajomych ale jeśli nie mamy takiej możliwości to przed podpisaniem umowy spytajmy się firmy o jej osiągnięcia i inne ważne elementy, które zapobiegną naszemu rozczarowaniu.

Podsumowanie związane z kosztami pozycjonowania

Przedstawiliśmy dzięki infografice w dosyć przejrzysty sposób to, że czasy pozycjonowania za przysłowiowe grosze skończyły się i że warto zastanowić się kilka razy zanim wybierzemy taniego wykonawcę usług pozycjonowania. Dobre usługi pozycjonowania stron w dzisiejszych czasach nie są bardzo tanie i na pewno nie warto na tego typu promocji oszczędzać.
wypas owiec w bieszczadach

11 Thoughts to “Koszt pozycjonowania strony internetowej”

 1. Wojciech Przekop

  Dzięki za linka 🙂

 2. My dziękujemy za udostępnienie świetniej infografiki 🙂

 3. Moc słowa

  Fajna infografika o raz dobry artykuł.. w branży reklamowej taniość oznacza zgubę dla firmy czy marki.

 4. Grafika autorstwa Pana wyżej 🙂 Co do taniości usług seo to tak jest, że większość ludzi korzystając z super ofert na Allegro później bardzo tego żałuje. W dzisiejszych czasach każda dobra usługa musi kosztować pewne pieniądze.

 5. Cambridge

  A wszystko sprowadza się finalnie do tzw “to zależy”.
  ps. 20zł za wpis do katalogu? To ja myślałem, że interia, onet i wp biorą najwięcej bo 11zł.

 6. Autorowi infografiki chodziło o to, że oprócz dodania do katalogu trzeba też przygotować dobrej jakości opis. Czasami w niektórych katalogach typu Interia jest możliwe dodatkowe wyróżnienie, które kosztuje ponad 10 zł.

 7. Jakub Ziółkowski

  Bardzo fajna infografika. Dobrze, że takie powstają, a jeszcze lepiej jeśli nie docierają tylko do osób zajmujących się pozycjonowanie, a do osób, które pozycjonowania realnie szukają. Tak jak napisaliście powyżej, wszystko sprowadza się do “to zależy”, ale nie o całkowite koszty, a o poszczególne działania chodzi, bo to ich najczęściej nie widzi zupełnie końcowy klient. Pewne jest jedno: na Allegro za 5 dyszek nie może być dobrze 🙂

 8. W zupełności się z Panem zgadzamy, że warto tego typu rzeczy pokazywać poza naszą branżę aby klient był świadomy, że dobra usługa pozycjonowania musi też odpowiednio kosztować. Co do Allegro to nie warto zlecać tam pozycjonowania bo prędzej czy później jest płacz, że strona dostała po łapach.

 9. Agnieszka

  Wiadomo nie od dziś, że fachowcy się cenią i nie można mieć wszystkiego szybko, tanio i dobrze. Większość osób powinna się zastanowić, na ile sami wyceniają swoją pracę, potem postawić się w sytuacji firmy lub osoby, której dają zlecenie i pomyśleć ile oni by wzięli za pracę i czas jej poświęcony. A nie od razu zadawać pytanie “a czemu tak drogo?”.

 10. Zwarty

  Bardzo fajne zestawienie informacji. Można to przesłać swoim potencjalnym klientom 🙂

 11. Arek Reklamy

  Przednia infografika 🙂 thx 🙂

Comments are closed.