Nowa aktualizacja algorytmu Google?

Nowa aktualizacja algorytmu Google? Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu, która miała miejsce na początku września? Czego dotyczyła wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Zmiana algorytmu Google-Google Update

Duża aktualizacja algorytmu Google na początku września 2016

Obserwując duże ilości fraz oraz różne społeczności w branży SEO nie można było pominąć ważnego wydarzenia jakim było wdrażanie przez Google dużego update algorytmu na początku września.

O zmianach w serpach można było przeczytać na największym forum o pozycjonowaniu PiO w temacie: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232202-zmiany-w-serpach/

O tym, że coś się dzieje w wynikach wyszukiwania pokazywały również narzędzia obserwujące zachowania algorytmu Google, takie jak:

  • http://mozcast.com/

Update algorytmu Mozcast

  • https://algoroo.com/

Algoroo-update-Google

  • http://serpmetrics.com/

Update-algorytmu-google-serpmetrics

Czego mogła dotyczyć wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Według nas i większości społeczności SEO, wrześniowa aktualizacja algorytmu Google składała się z dwóch aktualizacji, które dotyczyły aktualizacji głównego rdzenia algorytmu wyszukiwania Google oraz wyników lokalnych.

Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu?

Pracownik Google John Mueller zapytany o update algorytmu Google odpowiedział, że nie ma żadnego oficjalnego stanowiska od Google w tej sprawie, więcej szczegółów możecie zobaczyć w tym artykule: https://www.seroundtable.com/google-no-confirm-google-update-22643.html

Jakie jest wasze zdanie na temat wrześniowej aktualizacji algorytmu Google? Czekamy na wasze komentarze.

Aktualizacja 26.09.2016

23.09.2016 Google potwierdziło, że Google Penguin działa od teraz w czasie rzeczywistym co oznaczać może to, że łatwiej będzie wyjść z nałożonej kary lub łatwiej odczuć skutki Pingwina Google, który działa w czasie rzeczywistym.

Oficjalne info można przeczytać tutaj: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

Pytanie czy on tak naprawdę będzie działał w czasie rzeczywistym czy Google będzie częściej zapuszczał nam aktualizację? Jakie macie zdanie o Google Penguin real-time?