Nowa aktualizacja algorytmu Google?

Nowa aktualizacja algorytmu Google? Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu, która miała miejsce na początku września? Czego dotyczyła wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Zmiana algorytmu Google-Google Update

Duża aktualizacja algorytmu Google na początku września 2016

Obserwując duże ilości fraz oraz różne społeczności w branży SEO nie można było pominąć ważnego wydarzenia jakim było wdrażanie przez Google dużego update algorytmu na początku września.

O zmianach w serpach można było przeczytać na największym forum o pozycjonowaniu PiO w temacie: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232202-zmiany-w-serpach/

O tym, że coś się dzieje w wynikach wyszukiwania pokazywały również narzędzia obserwujące zachowania algorytmu Google, takie jak:

 • http://mozcast.com/

Update algorytmu Mozcast

 • https://algoroo.com/

Algoroo-update-Google

 • http://serpmetrics.com/

Update-algorytmu-google-serpmetrics

Czego mogła dotyczyć wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Według nas i większości społeczności SEO, wrześniowa aktualizacja algorytmu Google składała się z dwóch aktualizacji, które dotyczyły aktualizacji głównego rdzenia algorytmu wyszukiwania Google oraz wyników lokalnych.

Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu?

Pracownik Google John Mueller zapytany o update algorytmu Google odpowiedział, że nie ma żadnego oficjalnego stanowiska od Google w tej sprawie, więcej szczegółów możecie zobaczyć w tym artykule: https://www.seroundtable.com/google-no-confirm-google-update-22643.html

Jakie jest wasze zdanie na temat wrześniowej aktualizacji algorytmu Google? Czekamy na wasze komentarze.

Aktualizacja 26.09.2016

23.09.2016 Google potwierdziło, że Google Penguin działa od teraz w czasie rzeczywistym co oznaczać może to, że łatwiej będzie wyjść z nałożonej kary lub łatwiej odczuć skutki Pingwina Google, który działa w czasie rzeczywistym.

Oficjalne info można przeczytać tutaj: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

Pytanie czy on tak naprawdę będzie działał w czasie rzeczywistym czy Google będzie częściej zapuszczał nam aktualizację? Jakie macie zdanie o Google Penguin real-time?

8 Thoughts to “Nowa aktualizacja algorytmu Google?”

 1. Marek

  za kilka dni się okaże 🙂 U mnie tylko na jednej czerwono reszta domen zielona.

 2. Zapewne za kilka dni będziemy mieli dokładniejszy obraz ze zmianami w algorytmie Google. My analizujemy w chwili obecnej sporo fraz ogólnokrajowych oraz regionalnych i nadal widać, że algorytm Google nadal miesza w wynikach ale jak pokazuje doświadczenie to w topy wychodzą spamy aby algo mógł je później posłać w niebyt.

 3. maniek

  na razie u mnie wygląda to tak, że topy, które miałem od 4-5 miesięcy poleciały z miejsc 3-4/6-8 na miejsca +10. W przypadku niektórych domen jakby wróciły do stanu sprzed 2-3 miesięcy. Oby wszystko szybko wróciło do normy

 4. Paweł

  @AKADEMIA SEMTAL, a jakim narzędziem monitorujecie pozycje? mam nadzieję, że nie jakimś, które podaje “Swoje” wyniki, bowiem takich na rynku jest 80%

 5. Do monitorowania wykorzystujemy 2 narzędzia: Webpozycja oraz Stat4seo

 6. Pitters

  Według mnie te softy przekłamują i to czasami bardzo.

 7. Dawid

  A teraz zauważyliście jakieś zmiany? Ponoć coś wdrażają. U mnie trochę ruszyło.

 8. Przed weekendem zawsze miesza a potem spokojnie i idzie w górę to co ma iść 🙂

Comments are closed.