Site icon Blog SEO => Pozycjonowanie stron, Optymalizacja, Poradniki | Semtalk.pl

Nowa aktualizacja algorytmu Google?

Nowa aktualizacja algorytmu Google? Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu, która miała miejsce na początku września? Czego dotyczyła wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Duża aktualizacja algorytmu Google na początku września 2016

Obserwując duże ilości fraz oraz różne społeczności w branży SEO nie można było pominąć ważnego wydarzenia jakim było wdrażanie przez Google dużego update algorytmu na początku września.

O zmianach w serpach można było przeczytać na największym forum o pozycjonowaniu PiO w temacie: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232202-zmiany-w-serpach/

O tym, że coś się dzieje w wynikach wyszukiwania pokazywały również narzędzia obserwujące zachowania algorytmu Google, takie jak:

Czego mogła dotyczyć wrześniowa aktualizacja algorytmu Google?

Według nas i większości społeczności SEO, wrześniowa aktualizacja algorytmu Google składała się z dwóch aktualizacji, które dotyczyły aktualizacji głównego rdzenia algorytmu wyszukiwania Google oraz wyników lokalnych.

Czy Google potwierdza aktualizację algorytmu?

Pracownik Google John Mueller zapytany o update algorytmu Google odpowiedział, że nie ma żadnego oficjalnego stanowiska od Google w tej sprawie, więcej szczegółów możecie zobaczyć w tym artykule: https://www.seroundtable.com/google-no-confirm-google-update-22643.html

Jakie jest wasze zdanie na temat wrześniowej aktualizacji algorytmu Google? Czekamy na wasze komentarze.

Aktualizacja 26.09.2016

23.09.2016 Google potwierdziło, że Google Penguin działa od teraz w czasie rzeczywistym co oznaczać może to, że łatwiej będzie wyjść z nałożonej kary lub łatwiej odczuć skutki Pingwina Google, który działa w czasie rzeczywistym.

Oficjalne info można przeczytać tutaj: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

Pytanie czy on tak naprawdę będzie działał w czasie rzeczywistym czy Google będzie częściej zapuszczał nam aktualizację? Jakie macie zdanie o Google Penguin real-time?

Exit mobile version