Pozycjonowanie jak zdobywać linki ?

Jesteś początkującym pozycjonerem i stoisz przed dylematem jak zdobywać linki seo do swojej strony internetowej? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł na temat pozyskiwania linków seo z różnych miejsc!

pozyskiwanie linków seo

Każdy kiedyś zaczynał pozycjonować swoją stronę www i stał przed dylematem skąd pozyskiwać te wartościowe linki seo, które wpływają na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google. Akademia Semtalk postanowiła przedstawić Państwu najlepsze metody pozyskiwania linków seo do pozycjonowanej strony.

Linki SEO z własnego zaplecza

Jak dla nas bezapelacyjnie najlepsze miejsce na pozyskiwanie wartościowych linków SEO dla naszej witryny. Minusem dla małych stron może być kosztowność domen, serwerów, podlinkowania z innych miejsc zaplecza aby przekazało moc pozycjonowanej stronie ale mega duży pozytyw jest taki, że mamy wszystko pod kontrolą, nikt nam nie usunie stron zapleczowych jak to może mieć miejsce na darmowych hostingach itp. Linki z własnego zaplecza seo – to nic innego jak tworzenie sieci stron na których będziemy umieszczali linki do pozycjonowanej strony, potrzebujemy do tego domen, hostingu z różnymi IPkami, treści, podlinkowania.

Linki SEO z for dyskusyjnych

Rejestracja kont na tematycznych forach internetowych ( tematyczność linków nie ma znaczenia w przypadku pozycjonowania ale jeśli w naszej branży występują tematyczne fora to warto się pokusić o takie aby oprócz mocy seo zyskać również wartościowy ruch) i udzielanie się aby po jakimś czasie przemycić linka w stopce a nawet w poście jeśli Admini na to pozwalają lub kupić posty sponsorowane.

Linki SEO z katalogów stron

Katalogowanie stron jest jedną z najstarszych metod pozyskiwania linków a zarazem metodą najłatwiejszą w przypadku pozyskiwania linków seo. W dzisiejszych czasach często wspomina się, że katalogowania już dawno umarło, jest w tym dużo prawdy lecz chodzi tutaj głównie o katalogowania w grupach katalogów gdzie idzie stronę zgłosić do np. 50 katalogów za 10-20 złotych. W 2016 roku katalogowanie stron opiera się w głównej mierze na katalogach wartościowych typu: WP; Onet , Katalogach firm typu: Panoramafirm.pl , Kbf.pl , www.centrumfirmlokalnych.pl oraz w katalogach stron branżowych, gdzie oprócz efektu SEO uzyskamy wartościowy ruch.

Linki SEO z blogów na darmowych platformach

Pozyskiwanie linków do swojej strony za pomocą zaplecza na darmowych platformach blogowych jest jedną z lepszych metod na pozyskiwanie wartościowych linków SEO, bardzo ważne jest to, że na niektórych platformach nie możemy poszaleć z wstawianiem linków do swojej strony dlatego radzimy przemycać linki w co którymś wpisie na naszym blogu. Blogi stawiamy na platformach takich jak: wordpress.com , blog.com, mywapblog.com, blogspot.com, bloog.pl

Linki SEO z Profili

Linki z profili pozyskujemy wchodząc na wartościowe strony, gdzie rejestrujemy konto a następnie uzupełniamy dane profili i wstawiamy linka, lista takich profili jest tutaj . Profile warto podlinkować kilkoma linkami stałymi.

Linki SEO z Publikacji

Jeśli dysponujemy dość dobrym budżetem to możemy zainwestować pieniądze na publikacje artykułów sponsorowanych na cudzych zapleczach lub portalach tematycznych.

Podsumowanie

We wpisie zaprezentowaliśmy najpopularniejsze a zarazem najłatwiejsze metody pozyskiwania linków do swojej strony, którą zamierzamy pozycjonować.

Podsumowanie

 • Najlepsze są własne zaplecza ale muszą być dobrej jakości i dobrze podlinkowane
 • Nie warto się ograniczać do jednego rodzaju linków seo
 • Warto tworzyć raporty lub rozbudowane artykułu na swojej stronie bo istnieje szansa na pozyskiwanie darmowych linków.
 • Warto zapłacić za dobre linki SEO

Written by 

Hej, Od kilku lat prowadzę tego bloga na którym staram się przekazać ciekawe rzeczy na temat SEO. Pozycjonowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat z dość dobrymi efektami w różnych branżach. Jeśli szukasz freelancera SEO na terenie Wrocławia, masz odpowiedni budżet na działania, masz dość wkładania kasy w nieefektywne SEO to napisz do mnie na FB >>Kliknij tutaj>> Pozdrawiam, Paweł Zacharczuk

8 Thoughts to “Pozycjonowanie jak zdobywać linki ?”

 1. Stolica Lokalnie

  Jak to teraz jest z linkami no follow ?? Dają coś czy nie ?? Zdania są podzielone..

 2. Z naszych ostatnich testów tego typu linki nie dają mocy SEO, są pomocne przy zróżnicowaniu profilu linków.

 3. MasażystaPruszków.pl

  A ile procentowo powinno być w profilu linków kierujących do danej strony nofollow a ile dofollow ???? Czy jak ktoś będzie miał więcej nofollow od dofollow to może zaszkodzić witrynie ???

 4. Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo w SEO nie warto się trzymać schematów procentowych różnicując profil linków. Mamy strony, które nie mają ani jednego linka nofollow i trzymają się w serpach od kilku dobrych lat. Nie zaszkodzi gdy będziesz miał więcej nofollow niż follow 😉

 5. adam12

  Artykuł ma bardzo bobry konspekt a mianowicie świetnie i w przejrzysty sposób przedstawia podstawowe aspekty zdobywania ruchu na stronę a zarazem a może przede wszystkim zdobycia wyszych pozycjach w serpach.
  Co do linków noffolow sa one według mnie pomocne ale i tez mniej znaczące. zależy co mamy w zamiarze jeżeli podejdziemy na zdobywania ruchu z rożnych zródeł to bez nich trudno się obyć ale w pozycjonowaniu tez dają przykład to choćby Facebook strona z linkami z naszego fapaga tez daja kopa w serpach.

 6. et-cetera

  wyczerpujący i dzikawy artykuł – polecam

 7. abcdzieciaki

  Czy linkowanie ma też swoją czarną stronę ? Czy można sobie zaszkodzić wstawiając linki w “nieodpowiednie” miejsca ?

  1. Wszystko może mieć swoje efekty uboczne ale jeśli będziecie do tego podchodzili z rozwagą to nic się nie stanie. Ważne jest to aby nie wstawiać linków w miejsca zaspamowane na maxa (blogi z setkami komentarzy, fora internetowe w których nie ma normalnej dyskusji tylko w każdej stopce i postach linki, w portalach niskiej jakości tzw. precle lub publikacjach, które kosztują np. 20-50 zł za sztukę) Pamiętajcie, że w przypadku linkbuildingu ważne jest to, że jeśli chcecie sami coś tam linkować to warto linkować tylko na goły url to strony bo wówczas minimalizujecie szanse na przegięcie z anchortextami. Jeśli chcecie się pobawić w samodzielne pozycjonowanie to raczej byłbym za tym aby to skonsultować z jakimś specjalistom od SEO lub firmą.

Comments are closed.