Tanie pozycjonowanie (SEO) stron – na co uważać?

Tanie pozycjonowanie stron – na co warto uważać? Tanie pozycjonowanie (SEO) z agencją SEO czy freelancerem? Czy tanie pozycjonowanie stron niesie za sobą jakieś zagrożenia dla naszego biznesu? Sprawdź w naszym poradniku dlaczego pozycjonowanie nie może być tanie w dzisiejszych czasach.

Niebezpieczeństwo spowodowane tanim pozycjonowaniem z Allegro :P

Tanie pozycjonowanie (SEO) stron

Dlaczego na rynku SEO można się spotkać z sytuacjami, gdzie jedni za swoje usługi chcą 49,99 a jeszcze inni 400 zł za frazę lub więcej? Dlaczego jedni oferują pozycjonowanie tanio a inni chcą za to odpowiednie pieniądze?

Przypadek taniego pozycjonowania stron można porównać do taniego dentysty, który skupia się na swoich klientach jak na masówce, którą musi przerobić aby zarobić i tutaj nie ważne jest, że kilku pacjentów straci swoje zęby w przyszłości w wyniku złego leczenia stomatologicznego. Myślę, że wielu z Was miało do czynienia z przykładowym dentystą, który kosztował dość sporo a jednak pieniądze były tego warte bo wizyta była na bardzo wysokim poziomie a efektami pracy dentysty możemy cieszyć się przed bardzo długi czas.

W przypadku gdy zainwestujemy w zbyt tanie pozycjonowanie strony musimy liczyć się z ewentualnymi przykrymi konsekwencjami.

Pozycjonowanie w dzisiejszych czasach to już nie jest to samo co dobrych kilka lat temu, algorytm wyszukiwarki zmienia się kilkadziesiąt razy w roku a co za tym idzie dobry pozycjoner musi włożyć sporo wysiłku, położyć nacisk na ciągłe udoskonalanie swoich umiejętności, zainwestować odpowiednie środki na testy, narzędzia aby świadczyć usługi SEO na wysokim poziomie. Jeśli już wiecie, że SEO nie jest łatwe i tanie to zastanówcie się teraz dlaczego ktoś  kto poświęcił sporo czasu i środków na udoskonalanie swojego fachu ma Wam zaoferować tanie pozycjonowanie.

Zasadniczo właściciele firm muszą zrozumieć, że nie ma jednej uniwersalnej usługi SEO dla każdej firmy. Każda kampania SEO jest indywidualnie przygotowana dla niszy / branży i wymagań dla ich działalności.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

W dobrym uproszczeniu można przedstawić ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej i jest to fajnie zobrazowane na infografice w naszym wpisie o koszcie pozycjonowania stron. Zauważycie w tej uproszczonej infografice dlaczego SEO nie może być tak tanie jak 100-300 zł miesięcznie jeśli mówimy o dobrym pozycjonowaniu strony internetowej.

Tanie pozycjonowanie (SEO) z agencją SEO czy freelancerem?

Dobrym sposobem na znalezienie sposobu na tanie pozycjonowanie jest zatrudnienie freelancera od SEO z odpowiednim doświadczeniem popartym licznymi sukcesami, który będzie tańszym rozwiązaniem niż dobra agencja SEO, która musi najczęściej zarobić na siebie i inne koszty. Jeśli szukasz dobrego freelancera rozejrzyj się po największych grupach SEO na Facebooku, gdzie można spotkać wielu specjalistów.

Tanie pozycjonowanie na Allegro

Przeglądając internet w poszukiwaniu taniego pozycjonowania często trafiamy na największy serwis aukcyjny w naszym kraju i spotykamy oferty w bardzo atrakcyjnych cenach, opisane w samych superlatywach z pozytywnymi komentarzami. Myśl jaka się nasuwa to dlaczego nie skorzystać z taniego pozycjonowania z Allegro? Jak to wygląda w praktyce? Z opinii klientów wygląda to tak, że usługi zakupione na powyższym serwisie nie zadziałały w ogóle na ich stronę i sprzedający tłumaczył, że na efekty trzeba trochę poczekać. Drugi scenariusz to taki, że strona przez takie świetne pozycjonowanie po pewnym okresie ucierpiała. Stojąc przed zakupem usług SEO na Allegro zastanówcie się czy warto oszczędzać na pozycjonowaniu swojej strony a później inwestować nowe środki aby ściągnąć karę za śmieciowe linki SEO.

Tanie pozycjonowanie samodzielnie

W przypadku, gdy nie mamy środków na wynajęcie profesjonalnej firmy SEO lub freelancera SEO warto pomyśleć o samodzielnym pozycjonowaniu, które nie będzie nas kosztowało nic oprócz własnego cennego czasu 😉 . Jeśli nie mamy środków na pozycjonowanie to warto zacząć od czytania blogów o SEO, przejrzenia grup SEO na FB, for internetowych bo są tam ludzie, którzy chętnie pomagają jeśli mamy jakieś pytania odnośnie pozycjonowania własnej strony. Samodzielne pozycjonowanie można zacząć od optymalizacji serwisu zaczynając od tak podstawowych rzeczy jak optymalizacja meta tagów, analizy słów kluczowych w naszej branży, analizy konkurencji, rozbudowy treści na blogu itp.

Tanie pozycjonowanie , duże straty

Pamiętaj, że inwestując w tanie pozycjonowanie możesz ponieść spore straty jeśli Twój biznes internetowy opiera się głównie na pozyskiwaniu klientów z organicznych wyników wyszukiwania Google. Przemyśl kilka razy zanim będziesz chciał przyoszczędzić na SEO bo pozycjonowanie to proces długofalowy i kosztowny w dzisiejszych czasach.

Podsumowanie

  • Tanie pozycjonowanie wiąże się z wielkim ryzykiem
  • Każda dobra usługa musi odpowiednio kosztować
  • Inwestycja w dobre pozycjonowanie będzie owocować latami
  • Nie kupuj usług pozycjonowania na Allegro
  • Podstawowe rzeczy związane z SEO możesz zrobić samodzielnie
  • Jeśli nie stać Cię na firmę SEO to wynajmij freelancera od SEO