Czy warto dodawać stronę do katalogów?

Czy warto dodawać stronę do katalogów? Co to jest katalog stron www? Czy katalogami idzie wypozycjonować stronę? Czy katalogowanie jest bezpieczne? Do jakich katalogów warto dodać stronę? Katalogowanie stron w erze pingwina?

dodawanie strony do katalogów stron

Co to jest katalog stron www – katalog stron www to nic innego jak zbiór stron internetowych, pogrupowanych tematyczne,  o przyjęciu strony do katalogu decyduje moderator.  Katalogi dzielimy głównie na płatne i darmowe. W przypadku płatnych katalogów opłata jest pobierana za weryfikację wpisy przez moderatora co nie jest równoznaczne z akceptacją wpisu w katalogu.

Podział katalogów:

 1. Katalogi stron darmowe

Plusy:

 • Brak kosztów dodania strony do katalogu
 • Darmowe pozycjonowanie strony ( dobry wybór w katalogach, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w internecie, na te zaspamowane nie patrzymy tylko omijamy)
 • Przydatne do podlinkowania słabego zaplecza seo
 • Duża dostępność darmowych katalogów w sieci

Minusy:

 • Większość katalogów zaspamowana
 • Większość katalogów zgłoszona do disavow tool
 • Długi czas na akceptacje wpisu lub brak takiej akeptacji
 • Brak przełożenia linków z tego typu katalogów na pozycje
 1. Katalogi stron płatne

Plusy:

 • Lepsza indeksacja wpisów w porównaniu do darmowych
 • Szybsza akceptacja wpisów
 • Zadbane wpisy w katalogu
 • Dobrze podlinkowany

Minusy:

 • Koszt dodania wpisu

 

Czy warto dodawać stronę do katalogów?

Pozycjonowanie w oparciu o katalogowanie stron było kilka lat temu czymś co przynosiło bardzo zadowalające efekty w postaci wysokich pozycji. W chwili obecnej, gdy wyszukiwarka Google przeszła wiele aktualizacji algorytmu znaczenie katalogowania spadło a tym samym samo katalogowanie nie pomoże nam w osiągnięciu wysokich pozycji na konkurencyjne frazy.  Nie można jednak mówić o tym, że skatalogowanie strony nie przyniesie żadnych korzyści w kontekście pozycjonowania danej strony.  Patrząc na to jak rozwija się pozycjonowanie w Polsce można stwierdzić, że katalogowanie będzie służyło głównie jako zróżnicowanie źródeł linków dla naszej strony co jest bardzo ważne w przypadku tworzenia odpowiedniego link buildingu.

Czy katalogami można wypozycjonować stronę?

Wielu początkujących adeptów sztuki seo, właścicieli wizytówek firmowych zastanawia się czy za pomocą katalogowania można wypozycjonować stronę. Dodając stronę do listy najlepszych katalogów seo w Polsce, którą możemy nabyć w sklepach seo wraz z usługą katalogowania, możemy spodziewać się tego, że stronę z niezbyt dużą konkurencyjnością na rynku lokalnym tą techniką wypozycjonujemy bez większych problemów.

Gdzie możemy kupić usługę katalogowania do najlepszych katalogów w Polsce?

Usługę katalogowania możemy kupić w jednym ze sklepów seo dostępnym pod tym adresem http://linkhouse.pl/14-katalogowanie-stron skorzystaliśmy przy kilku projektach z ich usług i zawsze wszystko było w porządku.

Czy katalogowanie stron jest bezpieczne?

Wiele początkujących osób, które rozpoczynają swoje pierwsze kroki w seo zastanawia się czy katalogowanie jest bezpieczne i czy ich strona za katalogowanie nie dostanie filtra od Google za nienaturalne linki.

Właściciele katalogów tych wartościowych dostosowali swoje katalogi wraz ze zmieniającym się algorytmem wyszukiwarki Google i wprowadzili do nich taką zmianę, że na rzecz anchor tekstu jest możliwość wstawienia tylko gołego urla co jest bezpiecznym rozwiązaniem dla twojej strony i nie musisz się obawiać o sankcje ze strony Google. W przypadku seo i bezpieczeństwa z nim związanego wszystko rozgrywa się o bezpieczny rozkład anchorów w linkach, dywersyfikację źródeł linków i kilku innych zmiennych.

Do jakich katalogów warto dodać stronę?

W polskim internecie jest około 100 katalogów do których na pewno warto dodać swoją stronę internetową, pełne listy można znaleźć w internecie lub seo sklepach typu linkhouse.pl. Na start proponujemy dodać stronę do największych katalogów stron w Polsce:

 • onet.pl (od 1 czerwca 2017 koniec możliwości dodania wpisu)
 • wp.pl
 • interia.pl
 • gazeta.pl
 • di.com.pl
 • gwiazdor.pl
 • hoga.pl
 • mistrzu.com

Podsumowanie – o czym warto pamiętać dodając do katalogów

Warto pamiętać o tym, że katalogowanie ma być jednym ze źródeł linków do Twojej strony i że w dzisiejszych czasach nie warto tylko na tej metodzie opierać swojego pozycjonowania. Warto pamiętać o unikalnych opisach do katalogów, słowach kluczowych, po akceptacji wpisu można przyspieszyć indeksację poprzez submit url Google, dzięki odpowiedniemu dobraniu kategorii wpisu możemy pozyskać kilka linków, które wzmocnią nasz wpis w katalogu.

14 Thoughts to “Czy warto dodawać stronę do katalogów?”

 1. Agata

  Dodałabym jeszcze wskazówki, których warto przestrzegać decydując się na dodanie do katalogu, na przykład to, że w każdym katalogu powinien znaleźć się unikalny opis strony:) Pozdrawiam, Agata.

 2. Pani Agato bez unikalnych opisów itp. to ani rusz 🙂

 3. Widoczni

  Warto dodać jeszcze z jakich katalogów nie korzystać, po czym poznać że nie są wartościowe, np. takie, które stosują często używany skrypt silnika. Łatwo je rozpoznać w grupach, bo wszystkie wyglądają tak samo.

 4. Widoczni zgadzamy się z Wami, że nie warto dodawać do grup w których wszystkie wyglądają tak samo bo świadczy to o tym, że są to pospolite spamy. Co do silnika to zapewne macie tutaj na myśli seokatalogi,webmini,wp , zrozumiałe ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że silnik katalogu nie zawsze=jakość. Wiadomo, że lepiej dodawać do jakiś autorskich rozwiązań lub tylko do tych bardzo popularnych jak wp,onet ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że nie wszystkich stać na wszystko i czasami próbują swoich sił korzystając z najtańszych rozwiązań. Jak kogoś stać na dobre linki to nie bawi się w katalogi ale kupuje publikacje w Whitepress i robi co chce.

 5. Wiola

  Katalogi wskazane w artykule są niezmiennie na topie. Dodanie do nich maksymalnie uzupełnionej wizytówki z unikalnym opisem warto rozważyć, jednak ja bym nie zaczynała od tego linkowania.

  Nie rozumiem dlaczego Waszym zdaniem katalogi funkcjonujące na popularnych skryptach są niewartościowe? To przecież od właściciela witryny zależy, czy zrobi z katalogu kolejną farmę linków, czy też wykaże się odrobiną inwencji i zadba np. o dodatkową treść i dobrej jakości profil linków. Gdyby skrypt był problemem to np. WordPress na którym działa wp-kat byłby również skazany na niepowodzenie w zakresie próby pozycjonowania witryny na nim opartej.

 6. Wiola masz rację co do tego, że skrypt nie jest problemem ale działając w branży SEO widzieliśmy jakiej jakości katalogi były stawiane pod multikody na seokatalogu, wpkacie itp. Na tych skryptach katalogów idzie znaleźć perełki ale jest ich naprawdę bardzo mało a jak wiesz początkujące osoby, które dodają strony do katalogów szukają najczęściej tych najtańszych na Allegro lub darmowych bo budżet im nie pozwala na lepsze linki.

 7. Artur

  Szkoda czasu na katalogowanie. Lokalne frazy można ogarnąć w tańszy i skuteczniejszy sposób, a w przypadku fraz mocno konkurencyjnych katalogi nie przyniosą już efektu.

 8. SEMAK

  Mimo, ze katalogów jest więcej, to obecność w nich nie wpływa znacząco na pozycje strony i tak jak wspomniał Artur przy mocno konkurencyjnych frazach nie przynoszą oczekiwanego efektu.

 9. Seb

  A czy korzystając z “submit url” w Google dla wpisu w katalogu nie dajemy wyszukiwarce znać, że chcemy manipulować rankingiem?

 10. Nie ma takiej opcji, nie masz się czym przejmować używając “submit url” od Google 🙂

 11. Piotr

  Dlaczego unikalny opis jest ważny? Wydawało mi się, że najważniejsze, aby nie było duplikatów w obrębie strony. 😉 Czy taki link z tekstu powtórzonego na kilku stronach będzie o wiele mniej skuteczny?

 12. Piotrze nie będzie miało to wpływu na moc linku ale ze względu na szacunek do właścicieli katalogów warto poświęcić trochę czasu na napisanie unikalnego opisu.

 13. Allf

  Katalogi allf.pl posiadają:
  HTTPS – można dodawać witryny z http, i z https.
  certyfikaty SSL – zapewniające bezpieczeństwo przesyłanych danych.
  RWD – są przystosowane do właściwego wyświetlania i działania na urządzeniach mobilnych.

 14. MacForce.pl

  Katalog jako element dywersyfikacji strategii linkowania to wciąż dobra sprawa. Problem pojawia się gdy chcemy zaoszczędzić i linkujemy tylko i wyłącznie z katalogów.

Comments are closed.