Jak pozycjonować stronę lokalnie?

Prowadzisz firmę o zasięgu regionalnym? Nie wiesz jak zaistnieć na lokalnym rynku? Zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów przez internet z twojego miasta lub pobliskich miejscowości? Pozycjonowanie lokalne w tym wypadku będzie idealnym rozwiązanie dla Twojej firmy.

pozycjonowanie lokalne strony

Utarło się, że jeżeli jakaś mała firma wykonuje swoje usługi, sprzedaje produkty na małym lokalnym rynku to nie potrzebuje reklamy bo klienci sami przyjdą z polecenia.

Nic bardziej mylnego!

Promowanie lokalnego biznesu jest tak bardzo ważne jak reklama biznesu o zasięgu ogólnokrajowym. W dzisiejszych czasach gdzie ludzie są bardzo zapracowani a resztki wolnego czasu poświęcają na spędzanie go z rodziną, nic dziwnego że coraz częściej zamawiają jakąś usługę bądź kupują produkty na rynku lokalnym korzystają z wyszukiwarki Google, wpisując lokalne słowa kluczowe.

Od czego zacząć lokalne pozycjonowanie swojej strony?

 1. Zakup domeny najlepiej z najważniejszym słowem kluczowym jeśli taka jest dostępna do rejestracji.
 2. Optymalizacja strony internetowej pod słowa kluczowe, nasycenie treści słowami kluczowymi, które będą brane do pozycjonowanie, ustawienie w miarę możliwości słowa kluczowego w tytule, ustawienie nagłówków.
 3. Ciekawostka! Można stworzyć podstronę, która będzie miała tytuł “Gdzie działamy” a w niej dzielnice w przypadku większych miasta, pobliskie miejscowości do których chcemy dotrzeć z naszą usługą, produktem. Co dać w zakładce “Gdzie działamy” ? W zakładce “Gdzie działamy” dajemy w podmenu, nazwy dzielnic np. Warszawa Bemowo a w URLu np. mechanik-warszawa-bemowo co z naszego doświadczenia ułatwia pozycjonowanie na lokalizacje.
 4. Wpisy w takich portalach jak: Panorama firm, Zumi, Firmy.net itp.
 5. Wpisy w katalogach branżowych
 6. Umiejętna szeptanka, wpisy tematyczne na forum.o2.pl bo wpisy są bardzo wysoko.
 7. Linkowanie z zaplecza, które wcześniej należy stworzyć na własnych domenach z pomocą blogów na darmowych blogach.

Jak można wspomóc pozycjonowanie lokalne?

Znakomitym uzupełnieniem pozycjonowania lokalnego jest usługa Google Moja Firma.

Co to jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma to bezpłatne i łatwe w obsłudze narzędzie do zarządzania wizerunkiem firm i organizacji w Google, w tym w wyszukiwarce i w Mapach. Weryfikując i edytując informacje o firmie, ułatwisz klientom jej znalezienie, a jednocześnie opowiesz im o sobie.

Usługa Google Moja Firma

Google Moja Firma to usługa, która w znaczący sposób zwiększy potencjał Państwa firmy w internecie i wspomoże działania pozycjonowania lokalnego strony.

Więcej informacji o usłudze Google Moja Firma tutaj : https://www.google.com/intl/pl_pl/business/

Podsumowanie

 • Pod pozycjonowanie lokalne warto kupić domenę z dokładnym słowem kluczowym np. hydraulik-wschowa.pl co znacznie ułatwi proces pozycjonowania lokalnego
 • Można wybrać dowolną domenę i zrobić odpowiednią optymalizację pod pozycjonowanie lokalne
 • Warto skorzystać z wizytówek NAP
 • Warto dodać stronę do Google MAPS
 • Zdobądź linki z lokalnych serwisów