Disavow Tool Google narzędzie do zrzekania się linków

Disavow Tool Google narzędzie do zrzekania się linków. Czy Disavow Tool działa?  Jak przygotować plik do Disavow Tool Google?  Skorzystałem z Disavow Tool i co dalej? Czy zgłaszać linki, jeśli strona nie siedzi w filtrze? Po co jest disavow tool ? Narzędzie do usuwania linków.

Disavow Tool Google

Co to jest Disavow Tool Google?

Disavow Tool (ang. disavow links tool) to narzędzie udostępnione przez Google do zrzekania się linków SEO, aby algorytm nie brał pod uwagę linków spamerskich przy ustalaniu rankingu naszej witryny.

Czy Disavow Tool działa?  

Narzędzie Disavow Tool budzi wiele kontrowersji w świecie SEO, dlatego, że za jego pośrednictwem wiele osób uśmierciło sporo fajnych miejscówek pod linki seo.

Wiele osób, które mają małe doświadczenie w SEO dość często używa tego narzędzia nieumiejętnie tzn. czyści profil linków zapobiegawczo bo usłyszeli, że linki z tych czy innych miejsc szkodzą dlatego lepiej natychmiast zrobić z nimi porządek :/ Drodzy adepci sztuki SEO dzięki takim działaniom jak wasze, miejsca pod zostawianie linków seo umierają i trzeba inwestować w coraz to bardziej kosztowniejsze rozwiązania jak własne zaplecza seo, artykuły sponsorowane itp.

Zamiast skupiać się na zrzekaniu kilku linków przeznaczcie ten czas na pozyskanie kilku lepszych, które wpłyną pozytywnie na ranking waszej strony internetowej. Pamiętajcie, że używanie narzędzia Disavow Tool to tylko sugestia dla Google aby nie uwzględniał tych linków przy obliczaniu rankingu waszej strony.

Jak przygotować plik do Disavow Tool Google?

Wchodzimy pod adres https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main , gdzie wybieramy domenę dla, której chcemy się zrzec toksycznych linków.

Jak przygotować plik do Disavow Tool Google

Przygotowujemy plik .txt z toksycznymi linkami i przesyłamy do Disavow Tool.

Zwróćcie szczególną uwagę na to:

Disavow Tool uwaga

Czy zgłaszać linki, jeśli strona nie siedzi w filtrze?

Nie korzystaj z narzędzia do zrzekania się linków Disavow Tool Google jeśli Twoja strona nie otrzymała żadnej kary od Google a zwłaszcza teraz jak pingwin działa real time 🙂

Pozyskujcie dobrej jakości linki na zaufanych witrynach a zapomnicie, że istnieje takie  narzędzie jak Disavow Tool, warto tutaj zaznaczyć, że jeśli domena ma zaufanie w oczach Google to linki słabej jakości jej nie zaszkodzą.

Jakie macie doświadczenia z używaniem narzędzia Disavow Tool od Google?