Disavow Tool Google narzędzie do zrzekania się linków

Disavow Tool Google narzędzie do zrzekania się linków. Czy Disavow Tool działa?  Jak przygotować plik do Disavow Tool Google?  Skorzystałem z Disavow Tool i co dalej? Czy zgłaszać linki, jeśli strona nie siedzi w filtrze? Po co jest disavow tool ? Narzędzie do usuwania linków.

Disavow Tool Google

Co to jest Disavow Tool Google?

Disavow Tool (ang. disavow links tool) to narzędzie udostępnione przez Google do zrzekania się linków SEO, aby algorytm nie brał pod uwagę linków spamerskich przy ustalaniu rankingu naszej witryny.

Czy Disavow Tool działa?  

Narzędzie Disavow Tool budzi wiele kontrowersji w świecie SEO, dlatego, że za jego pośrednictwem wiele osób uśmierciło sporo fajnych miejscówek pod linki seo.

Wiele osób, które mają małe doświadczenie w SEO dość często używa tego narzędzia nieumiejętnie tzn. czyści profil linków zapobiegawczo bo usłyszeli, że linki z tych czy innych miejsc szkodzą dlatego lepiej natychmiast zrobić z nimi porządek :/ Drodzy adepci sztuki SEO dzięki takim działaniom jak wasze, miejsca pod zostawianie linków seo umierają i trzeba inwestować w coraz to bardziej kosztowniejsze rozwiązania jak własne zaplecza seo, artykuły sponsorowane itp.

Zamiast skupiać się na zrzekaniu kilku linków przeznaczcie ten czas na pozyskanie kilku lepszych, które wpłyną pozytywnie na ranking waszej strony internetowej. Pamiętajcie, że używanie narzędzia Disavow Tool to tylko sugestia dla Google aby nie uwzględniał tych linków przy obliczaniu rankingu waszej strony.

Jak przygotować plik do Disavow Tool Google?

Wchodzimy pod adres https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main , gdzie wybieramy domenę dla, której chcemy się zrzec toksycznych linków.

Jak przygotować plik do Disavow Tool Google

Przygotowujemy plik .txt z toksycznymi linkami i przesyłamy do Disavow Tool.

Zwróćcie szczególną uwagę na to:

Disavow Tool uwaga

Czy zgłaszać linki, jeśli strona nie siedzi w filtrze?

Nie korzystaj z narzędzia do zrzekania się linków Disavow Tool Google jeśli Twoja strona nie otrzymała żadnej kary od Google a zwłaszcza teraz jak pingwin działa real time 🙂

Pozyskujcie dobrej jakości linki na zaufanych witrynach a zapomnicie, że istnieje takie  narzędzie jak Disavow Tool, warto tutaj zaznaczyć, że jeśli domena ma zaufanie w oczach Google to linki słabej jakości jej nie zaszkodzą.

Jakie macie doświadczenia z używaniem narzędzia Disavow Tool od Google?

4 Thoughts to “Disavow Tool Google narzędzie do zrzekania się linków”

 1. Marcin

  Miałem okazję wiele razy używać disallow(czy jak tam się to dokładnie pisze). Ogólnie, to chyba jedno z najgorzej zaprojektowanych narzędzi, a przynajmniej jeśli chodzi o interface. Dlaczego google, przy całym user-friendly dla użytkownika nie udostępni na przykład okna, gdzie można by wkleić listę linków oddzielonych enterami. Cala zabawa w ‘plik z ignorowanymi linkami’ zmusza do marnowania dodatkowego czasu.
  ps: może trochę zbyt emocjonalnie, ale zdarza mi się ^.^

  1. Adam

   Faktycznie, narzędzie mogłoby być bardziej przyjazne dla użytkownika, no ale cóż. Może kiedyś wprowadzą poprawki i będzie lepiej 🙂

 2. Agencja

  Uśmiercaniu miejscówką mówimy kategoryczne NIE 🙂 !

 3. Grupa TENSE

  Myślę, że przy okazji tego artykułu warto również wspomnieć, że wraz z aktualizacją algorytmu, z ambony Google ogłoszono, że od teraz linki niskiej jakości nie będą po prostu brane pod uwagę – nie przyczynią się do wzrostu witryny w rankingu, ale teoretycznie nie mają też spowodować żadnych spadków.

  Wiadomo, że na wszystko co mówią Googlerzy należy wziąć poprawkę, jednak myślę, że jest to ukłon w stronę użytkowników, którzy nie są aż tak bardzo biegli w temacie pozycjonowania swojej witryny i popełniają drobne błędy. Być może niewielką liczbę słabych linków Google samoistnie “wytnie” z profilu linkowego domeny, natomiast jeśli strona będzie “zaspamowana” linkami niskiej jakości, wtedy już nie pomoże nawet disavow.

  Mam wrażenie, że w Google obowiazują ‘stopnie zanieczyszczenia’ profilu linkowego i tak:
  – jeśli linków o niskiej jakości nie ma jakoś wybitnie dużo, wtedy może sobie z nimi poradzić algorytm, który ocenia ich jakość i po prostu nie zostaną wzięte pod uwagę,
  – jeśli linki niskiej jakości stanowią większość profilu linkowego, ale znajdują się w nim również wartościowe, wtedy po odsianiu “tych złych” (oczywiście jeśli ma się pojęcie, który link jest wartościowy, a który nie) można liczyć na to, że zgłoszenie disavow pomoże odblokować witrynę – ale uwaga, to nie dzieje się od razu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :),
  – jeśli linki niskiej jakości zdecydowanie brylowały, brylują i wciąż są pozyskiwane, wtedy nie liczyłbym ani na pominięcie linków przez algorytm, ani skuteczność disavow – często taką domenę należy niestety wymienić.

Comments are closed.