Semtalk.pl

Disavow Tool Google – Zrzekanie się linków do swojej witryny

Disavow Tool to narzędzie od Google za pomocą, którego można zrzec się linków do swojej witryny. Jeśli Twoja witryna dostała powiadomienie w GSC (Google Search Console) o nienaturalnym wzorcu linków to możesz się wspomóc tym narzędziem jeśli nie masz szans ich usunąć ręcznie. Czym jest Disavow Tool Google? Jak przygotować plik do Disavow Tool Google? Czy zgłaszać linki do Disavow Tool jeśli strona nie dostała powiadomienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku.Disavow Tool

Co to jest Disavow Tool Google?

Disavow Tool (ang. disavow links tool) to narzędzie udostępnione przez Google do zrzekania się linków. Narzędzie Disavow Tool wykorzystuje się jeśli wobec witryny podjęto ręczne działania w związku z prowadzącymi do niej nienaturalnymi linkami lub jeśli uważasz, że inne szkodliwe linki mogą mieć w przyszłości wpływ na pozycjonowanie Twojej strony.

Jak przygotować i przesłać plik do Disavow Tool Google?

Wchodzimy do Disavow Tool pod adres https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main , gdzie wybieramy domenę dla, której chcemy się zrzec toksycznych linków. Przygotowujemy plik .txt z toksycznymi linkami według wytycznych i przesyłamy do Disavow Tool.Zwróć szczególną uwagę na format pliku przesyłanego do Disavow Tool:

Przykład:

Dwie strony, których chcę się zrzec Jedna domena, której chcę się zrzec Jeśli chcesz dokonać aktualizacji listy linków Disavow Tool w Google to musisz przesłać nową listę, która zastąpi starą.

Kiedy warto skorzystać z narzędzia Disavow Tool?

Z Disavow Tool warto skorzystać, gdy dostaliśmy powiadomienie w GSC o nienaturalnych linkach lub domyślamy się, że dane linki są szkodliwe dla naszego serwisu. Taki plik dobrze jest przygotować jeśli nasza strona została zhakowana lub ktoś celowo linkuje do naszej strony spamowymi linkami w dużej ilości (negatywne SEO, depozycjonowanie). Nie korzystajmy z narzędzia jeśli zobaczymy w Ahrefsie lub innym narzędziu do sprawdzania linków kilka linków słabej jakości bo wtedy lepiej jest skupić się pozyskiwaniu wartościowych linków. Nie korzystaj z narzędzia jeśli nie masz doświadczenia w pozycjonowaniu!
5/5 - (2 votes)

Skorzystaj z pomocy ekspertów SEO

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania oferty

[contact-form-7 id="14" title="Formularz 1"]