Semtalk.pl

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL na swojej stronie internetowej? Czy instalacja protokołu HTTPS ma wpływ na SEO? Zobacz koniecznie 5 powodów dla, których już teraz warto zainwestować w zakup certyfikatu SSL! Dlaczego warto mieć certyfikat SSL na swojej stronie internetowej?

Co to jest HTTPS?

HTTPS (ang. Hypertext Transfer Protocol Secure) to metoda szyfrowania informacji wysyłanych między przeglądarką a serwerem WWW. Chroni to użytkowników Twojej witryny przed atakami typu “man-in-the-middle – atak kryptologiczny polegający na podsłuchu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy. “, w prostym tłumaczeniu  ktoś kradnie informacje przesyłane do witryny, np. Dane karty kredytowej lub loginy.

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to zbiór plików danych, które można dodać do serwera w celu uzyskania szyfrowanego połączenia między przeglądarką a serwerem. Po zainstalowaniu zielona kłódka wyświetli się, gdy użytkownicy odwiedzą Twoją witrynę, aby wskazać, że strona jest bezpieczna.

Lepsze SEO z certyfikatem SSL

Ponad 80% witryn na pierwszej stronie Google posiada HTTPS, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ Google potwierdziło, że preferuje witryny z HTTPS .Google chce zapewnić użytkownikom jak najlepszą obsługę i bezpieczeństwo, więc zrozumiałe jest to, że Google stawia na zabezpieczone strony internetowe poprzez HTTPS. Z tego powodu ich algorytm dodaje punkty dla zabezpieczonej witryny certyfikatem SSL co może pomóc Ci przebić konkurencję w wynikach wyszukiwania Google. Pamiętaj, że sama instalacja certyfikatu SSL nie zdziała cudów 😉

Lepsze bezpieczeństwo z certyfikatem SSL

Google faworyzuje HTTPS ponieważ, dzięki temu chcą osiągnąć najbezpieczniejszy dostęp do Internetu dla swoich użytkowników, którzy korzystają ze stron internetowych.Dzięki instalacji certyfikatu SSL na swojej stronie, twoi użytkownicy będą mogli bezpiecznie dokonywać transakcji internetowych.

Lepsza etykieta w przeglądarce Google

W ramach nacisku na bezpieczniejszą stronę internetową Google aktualizuje także etykietowanie witryn HTTP w pasku adresu przeglądarki Chrome.Obecnie witryny HTTP są oznaczone szarym symbolem informacyjnym, informującym użytkownika, że ​​witryna nie jest bezpieczna (Widać to po kliknięciu w ikonkę). Google zamierza to zaktualizować, dodając etykietę “Not Secure” wyświetlaną w zwykłej witrynie, a nie po kliknięciu przez użytkownika symbolu informacji. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego certyfikatu SSL. Ostatecznie Google zamierza oznaczyć witryny http czerwonym trójkątem z etykietą “Not Secure” napisaną na czerwono.

Lepsze konwersje na stronie, sklepie internetowym

Użytkownicy, którzy korzystają z Twojej strony lub sklepu internetowego mogą nie mieć pełnej wiedzy technicznej na temat bezpiecznych połączeń ale rozumieją, że jeśli udostępniają dane osobowe to strona powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL jak na większości zaufanych stron. Dlatego nie warto tracić klientów poprzez skąpstwo na zakup certyfikatu SSL.W sklepach internetowych na których dokonaliśmy instalacji certyfikatu SLL widać znaczącą różnicę w współczynnikach konwersji między witrynami HTTP i HTTPS.

Lepsza pewność klienta

Przy całym szumie wokół HTTPSa coraz więcej użytkowników szuka bezpiecznego połączenia podczas odwiedzania strony internetowej.Bezpieczne połączenie zapewnia klientom pewność, że witryna może być zaufana, a informacje, które przekazują są zabezpieczone.

Który certyfikat SSL wybrać?

Odpowiedź na pytanie “jaki certyfikat SSL wybrać?” nie jest łatwa ponieważ bardzo wiele zależy od tego do czego jest on nam potrzebny na naszej stronie, sklepie internetowym. W przypadku wyboru certyfikatu SSL najlepiej skonsultować się ze swoim działem IT lub poczytać rzetelne informacje w internecie na np. forach internetowych.
5/5 - (15 votes)

Let’s Encrypt – urząd certyfikacji dostępny jako publiczny produkt od 12 kwietnia 2016 roku. Projekt dostarcza użytkownikom darmowe certyfikaty szyfrowania X.509 Transport Layer Security (TLS) w ramach zautomatyzowanego procesu stworzonego w celu wyeliminowania wad ręcznego tworzenia, walidacji, podpisywania oraz instalacji certyfikatów dla bezpiecznych stron internetowych.

Ceny certyfikatów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych rocznie.

Certyfikat SSL najlepiej kupić od swojego dostawcy hostingu jeśli cena nie jest duża w porównaniu do konkurencji.

W dzisiejszych czasach trzeba mieć certyfikat SSL nawet ten darmowy, aby w przeglądarce strona nie pokazywała się jako niezabezpieczona. Brak certyfikatu SSL może mieć wpływ na utratę zaufania do Twojej strony jak i wzrost współczynnika odrzuceń.

Brak certyfikatu grozi tym, że w przeglądarce pojawi się komunikat o tym, że strona jest niebezpieczna.

Skorzystaj z pomocy ekspertów SEO

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania oferty

[contact-form-7 id="14" title="Formularz 1"]