Jak usunąć historie wyszukiwania w Google?

Jak usunąć historie wyszukiwania w Google?  Usuwanie historii wyszukiwań Google. Historia Google jak ją usunąć? Google historia jak usunąć? Jak usunąć historię przeglądania? Jak usunąć historie z Google? Zobacz jak w prosty sposób usunąć historię w Google.

Historia Google, historia wyszukiwania

Historia Google  – Historia wyszukiwania w Google

Codziennie korzystamy z wyszukiwarki Google, przeszukując zasoby internetu ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza aktywność jest zapisywana w historii wyszukiwania Google? Przeglądamy różne serwisy internetowe w poszukiwaniu interesujących nas miejsc w naszej okolicy, polecanych restauracji, filmów i innych rzeczy. Myślimy, że warto zainteresować się tym jakie dane zapamiętuje wielkie Google, aby sprawdzić naszą aktywność w Google należy przejść pod ten adres https://myactivity.google.com/myactivity wykorzystując do tego nasze konto Google.

Historia Google – Jakie dane są zapamiętywane w historii Google?

W historii Google aktywność, która może być zapisywana to między innymi takie elementy jak:

Aktywność w internecie i aplikacjach – Google zapisuje ten rodzaj aktywności aby przyśpieszyć i dostosować działanie wyszukiwarki Google , Map i innych usług Google.

Aktywność w internecie i aplikacjach Google

Historia lokalizacji – Google tworzy prywatną mapę miejsc odwiedzanych przez Ciebie z urządzeniami, na których jesteś zalogowany. Dzięki temu rozwiązaniu są udoskonalane wyszukiwania na mapie, lepsze wskazówki dojazdu dla Ciebie.

Historia lokalizacji Google

Informacje z urządzenia – Google w tym miejscu dba o Twoje dane kontaktach itp. czyli wie o Tobie więcej niż chcesz 😛

Informacje z urządzenia - Google

Aktywność związana z głosem i dźwiękiem – Google dzięki temu udoskonala rozpoznawanie Twojego głosu i udoskonala rozpoznawanie głosu.

Aktywność związana z głosem i dźwiękiem w Google

Historia wyszukiwania w YouTube – Google, dzięki temu może w YouTube pokazywać lepsze rekomendacje dla Ciebie 😛

Historia wyszukiwania w YouTube

Historia oglądania w YouTube – Ułatwiona jest funkcjonalność znajdowania niedawno obejrzanych filmów na YouTube.

Historia oglądania w YouTube

Źródło informacji Google

Historia Google  – Jak usunąć historię wyszukiwania?

W dowolnej chwili możesz usunąć całą historię w Google aktywności swojego konta wchodząc w zakładkę Usuń aktywność według lub też możesz usunąć wybrany przez siebie okres historii Google.

Jak usunąć historię wyszukiwania

Historia Google – Podsumowanie

Przeglądając stronę z aktywnością naszego konta Google widzimy jak wiele informacji przesyłamy nieświadomie Google, dlatego warto niektóre funkcje powyłączać aby nie udostępniać naszych prywatnych informacji za darmo wyszukiwarce. Czasami ludzie, którzy mają małą styczność z internetem dziwią się jak to jest możliwe, że Google jest wstanie dopasować tak trafnie wyniki wyszukiwań, podpowiedzi, reklamy itp. a jednak może bo posiada o nas bardzo dużo informacji.

Jakie jest wasze zdanie na temat historii Google i aktywnością z nią związaną? Czy wiedzieliście ile danych przekazujemy do Google?