Co to jest marketing szeptany? Jak zrobić marketing szeptany?

Co to jest marketing szeptany? Jak zrobić marketing szeptany? Marketing szeptany a pozycjonowanie? Marketing szeptany na forach-Lista 400 forów internetowych za darmo!

marketing szeptany w internecie

Słowo marketing szeptany zawsze było ważnym narzędziem dla przedsiębiorstw, które napędza sprzedaż, ponieważ kupujący chce mieć pewność, że dokonuje właściwego wyboru. Poparcie innych ludzi, którzy mówią dobre rzeczy na temat produktu lub usługi pomaga budować zaufanie kupującego i pokazuje, że ich zakup nie będzie złym wyborem.

Co to jest marketing szeptany?

Marketing szeptany (ang. whisper marketing, word of mouth marketing) – to technika promowania produktu, usługi lub firmy poprzez zbieranie pozytywnych komentarzy, wzmianek od zadowolonych klientów. Niepłatna forma promocji, w której klienci byli zadowoleni z obsługi naszej firmy, zakupu i chcą powiedzieć innym ludziom, jak bardzo są zadowoleni z współpracy z naszą firmą.

Jak zrobić marketing szeptany?

W Polsce najpopularniejszą usługą marketingu szeptanego oferowaną przez agencje marketingowe , pozycjonerów jest marketing szeptany na forach internetowych, wynika to z faktu, że ten rodzaj marketingu szeptanego jest tani i dostępny dla małych firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w marketingu szeptanym.

Marketing szeptany według definicji powinien być wykonany przez zadowolonych klientów ale nie zawsze jest to możliwe u firm, które mają bardzo mały budżet lub nie mają go wcale na tego typu działania promocyjne dla swojej firmy i wtedy zostaje nam zlecenie tzw. szeptanki lub promowanie swoich usług, produktów na własną rękę na forach internetowych.

Przy zleceniu lub wykonywaniu marketingu szeptanego bardzo ważne jest to aby działania promocyjne naszej firmy, usług, produktów wyglądały na naturalne, były przeprowadzane na żywych i branżowych forach internetowych, w przypadku branż, gdzie nie ma zbyt wielu for branżowych skupmy się na tym aby odnaleźć tematy związane z naszą branżą.

W przypadku marketingu szeptanego na forach bardzo ważne jest to aby od razu po rejestracji nie postować z linkiem Naszej firmy, bo zazwyczaj efektem będzie zbanowanie konta i pożegnanie się z aktywnością na takim forum internetowym, dlatego warto po udzielać się przez jakiś czas na każdym z forum i w przypadku wklejania linka warto zastosować się do naszej złotej rady związanej z marketingiem szeptanym czyli dajemy w poście nie tylko naszego linka lecz 2 inne, dzięki czemu administrator nie potraktuje nas jako spamerów. Dobrym sposobem jest kupienie kont na forach internetowych ze stażem i jakąś dobrą historią co znacznie nam ułatwi marketing szeptany.

Marketing szeptany a pozycjonowanie?

Marketing szeptany ma bardzo pozytywny wpływ na pozycjonowanie naszej strony internetowej a to dlatego, że zdobywamy tak zwane naturalne linki seo, które są bardzo ważne dla naturalnego profilu linków dla naszej pozycjonowanej strony. W przypadku marketingu szeptanego nie polecamy stosowania linków w postaci anchorów bo nie wygląda to na naturalne działania promocyjne naszego biznesu.

Marketing szeptany na forach (darmowa lista forów internetowych)

Wiemy jak ważne jest dla początkujących osób trudniących się promocją firmy w Internecie posiadanie listy forów internetowych do marketingu marketingu szeptanego, dlatego przedstawiamy Wam listę ponad 400 forów internetowych z podziałem na kategorię tematyczne.

https://www.semtalk.pl/lista-400-polskich-forow-internetowych/