Jak dodać stronę do Google?

Jak dodać stronę do Google? Jesteś posiadaczem swojej pierwszej w życiu strony internetowej i dziwisz się czemu nie jest ona widoczna w wyszukiwarce Google? Pokażemy jak dodać stronę do Google.

dodanie strony do Google

Co daje dodanie strony do wyszukiwarki Google?

Pierwszym krokiem po zakończeniu budowy naszej strony internetowej jest dodanie jej do wyszukiwarki Google aby była widoczna w sieci dla innych użytkowników. Przed dodanie strony do Google warto sprawdzić czy nasza witryna nie ma ustawionego znacznika <meta name=”robots” content=”noindex” /> bo wówczas nasze dodawanie witryny do Google będzie bezskuteczne aż do odblokowania indeksacji witryny.

Jak dodać stronę do Google?

My korzystamy z 2 metod, które zawsze przynoszą oczekiwany skutek, wybór metody zależy od tego jak szybko chcemy mieć zaindeksowaną witrynę.

Metoda numer 1 to skorzystanie z narzędzia udostępnianego przez wyszukiwarkę Google tzw. Submit Url dostępnego pod tym adresem https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url aby z niego skorzystać trzeba założyć konto pocztowe Gmail w Google. Adres naszej domeny kopiujemy z przeglądarki i wklejamy w takie okienko jak poniżej , zaznaczamy że nie jesteśmy robotem i następnie wciskamy przycisk prześlij żądanie. Po kilkunastu sekundach nasz witryna powinna być widoczna w indeksie Google.

jak dodajemy stronę do wyszukiwarki Google

Metoda numer 2 to podlinkowanie naszej witryny za pomocą wartościowych linków czyli linków często odwiedzanych przez roboty Google np. jakieś bardzo popularne serwisy, fora internetowe itp.

Metoda ta jest wolniejsza ale podlinkowanie oprócz samej indeksacji w Google przekazuje moc SEO i pomaga w tym aby świeża witryna nie wyskakiwała z indeksu co jakiś czas ( Z naszych obserwacji świeże domeny mają skłonności do tego, że często same wyskakują z indeksu ), jest to spowodowane brakiem linków lub małą ilością linków do naszej witryny.

Jak sprawdzić czy nasza witryna jest dodana do Google?

Sprawdzenie czy nasz witryna została dodana do wyszukiwarki Google i się znajduje w jej indeksie nie jest niczym ciężkim. Do sprawdzenia czy nasza domena jest w indeksie Google wykorzystujemy zapytanie:

site:domena.pl

Widoczne jest to w przykładzie zaprezentowanym poniżej:

site:semtalk.pl

jak dodajemy stronę do wyszukiwarki Google

Co zrobić jeśli po kilku dniach nasza strona nie chce się zaindeksować?

Jeśli wypróbowaliśmy wspomniane 2 metody dodawania strony do Google i nasza strona nie chce za nic wejść do indeksu Google, warto przeanalizować ją jakimś programem typu Ahrefs aby zobaczyć czy nie stał na niej jakiś precel lub inna strona niskiej jakości.

Kupiliśmy domenę i ma karę od Google, co zrobić?

Jeśli jesteśmy nowymi właścicielami domeny i próbowaliśmy ją dodać do Google i za nic nie dało się tego zrobić, dodaliśmy witrynę do Search Console i po kilku dniach dostaliśmy informację o karze na naszym serwisie to nic straconego bo wystarczy napisać prośbę o ponowne rozpatrzenie np. Jesteśmy nowymi właścicielami domeny i nie mamy nic wspólnego z działaniami za które otrzymała karę od Google i prosimy o zdjęcie kary , kara jest bardzo szybko ściągana i można na nowo zacząć taką domenę promować.

Podsumowanie

  • Metoda z Submit Url od Google już nie działa
  • W chwili obecnej najlepszą metodą jest dodanie strony do GSC i pobranie witryny lub urla
  • Można skorzystać z płatnych indekserów linków SEO
  • Jeśli strona została ukarana, trzeba ją dodać do GSC i napisać prośbę o zdjęcie kary jeśli nie ma fizycznej przyczyny