Jak promować bloga?

Jak promować bloga? Jak promować skutecznie bloga za darmo? Gdzie najlepiej promować swojego bloga? Zobacz najlepsze metody promocji bloga.

jak promować bloga

Jak promować bloga?

Jesteśmy zwolennikiem tego, że każda firma powinna mieć własnego bloga. Po pracy z wieloma firmami działającymi w różnych branżach, różnych rozmiarów, nauczyliśmy się, że prowadzenie bloga jest najbardziej skutecznym sposobem na darmowe zwiększenie ruchu na stronie.

To dlatego, że dobre treści na blogu mogą zwiększyć ruch z wyszukiwarki Google, social media i skierowania z innych witryn.

jak pisać wartościowe artykuły na bloga

3 sposoby pisania artykułów na blogu aby się wyróżnić:

 • Znaleźć zupełnie nowe tematy w swojej branży
 • Lepiej wyczerpujący temat niż u konkurencji
 • Przedstawienie istniejących tematów w nowy sposób

Jeśli Twoje artykuły nie należą do żadnej z powyższych kategorii, będziesz miał trudny czas na promocję.

Gdzie najlepiej promować swojego bloga?

Gdy masz świetne artykuły na swoim blogu, nadszedł czas, aby go promować. Istnieje wiele strategii, aby promować swojego bloga. Poniżej przedstawiamy najlepsze metody promocji , które są proste i skuteczne.

strategie promowania bloga

1.Udział w Social Media

Za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis na blogu, podziel się nim w social mediach (Facebook, Twitter, Google+), na swoich kontach osobistych lub biznesowych. Jeżeli nie masz jeszcze kont w najpopularniejszych mediach społecznościowych, nadszedł czas, aby je założyć. Nie udostępniaj swoich artykułów tylko raz w social mediach bez przypominania o nim co jakiś czas.

2.Guest Posting (Wpisy gościnne)

Wykorzystanie cudzej publiczności do skutecznej promocji własnego bloga. Wpis gościnny jest to świetny sposób, aby kierować ruch z popularnego bloga do siebie. Pamiętaj aby w artykule gościnnym wstawić link zwrotny do swojego bloga.

3.Komentowanie na innych blogach

Komentowanie innych blogów w braży jest dobrym sposobem do budowania relacji z innymi bloggerami. Dzięki zostawieniu linka do swojego bloga przy wartościowym komentarzy jest duża szansa na to, że czytelnicy bloga klikną z ciekawości w nasz link aby sprawdzić jakie treści znajdą na Naszym blogu.

4.Aktywny udział w forach dyskusyjnych

Innym ciekawym miejscem na promowanie bloga są fora internetowe. Istnieje wiele forów, gdzie ludzie gromadzą się, aby dyskutować o konkretnych tematach, dlatego warto uczestniczyć w wątkach tematycznych. Podobnie jak w przypadku komentarzy na blogach, uczestnicząc w konwersacji , można zwrócić uwagę na siebie i swojego bloga. Najczęściej uczestnicy forum mogą śledzić link do twojego profilu, lub jeśli jest to pomocne, mogą przejść do Twojego bloga aby bardziej niż na forum wyczerpać temat, który ich interesuje.

5.Konkursy

Kto z nas nie lubi brać udziału w konkursach jeśli nagroda jest ekscytująca? Prowadzenie konkursów na swoim blogu to świetny pomysł na promocję bloga, możemy motywować użytkowników do tego aby komentowali nam dane artykuły, udostępniali nasze artykuły w Social Media lub aby zapisywali się na nasz Newsletter.

Wszystko to będzie albo zwiększać aktualny ruch albo budować społeczność, dzięki czemu można zwiększyć ruch później. Najważniejsze jest to aby upewnić się, że nagroda jest na tyle ekscytująca, że ludzie będą mieć czas, aby wejść na naszą stronę i wykonać pożądane cele naszego konkursu.

6.Aktywność w grupach na Facebooku

Grupy na Facebooku są kolejnym doskonałym miejscem do promowania swoich treści. W grupach na Facebooku możemy nawiązać ciekawe znajomości, znaleźć nowych klientów, zobaczyć co o nas sądzą inni ludzie z branży. Jeśli jeszcze nie należysz do żadnej grupy na Facebooku to już dzisiaj wyszukaj interesujące Cię grupy i dołącz do nich.

Podsumowanie tematu promocji bloga

Promować swojego bloga można na wiele sposobów, wszystko zależy do kreatywności i możliwości finansowych właściciela bloga.

Powiedzcie nam, jakie macie sposoby aby promować swojego bloga w komentarzach!

Written by 

Hej, Od kilku lat prowadzę tego bloga na którym staram się przekazać ciekawe rzeczy na temat SEO. Pozycjonowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat z dość dobrymi efektami w różnych branżach. Jeśli szukasz freelancera SEO na terenie Wrocławia, masz odpowiedni budżet na działania, masz dość wkładania kasy w nieefektywne SEO to napisz do mnie na FB >>Kliknij tutaj>> Pozdrawiam, Paweł Zacharczuk

8 Thoughts to “Jak promować bloga?”

 1. Paweł Sądaj

  Najlepiej postawić na wartościowe treści na blogu, które są tworzone dla klientów, a nie przeglądarki. Tematy podsuwane są przez samych czytelników na forach, gdzie toczą się dyskusje i poruszane są różne problemy z danej dziedziny. Potem wystarczy wykorzystać własne doświadczenia i wiedzę, aby stworzyć fajny wpis. Warto też postawić na grafiki, wykresy albo nawet video, bo teraz sama treść może nie być już tak atrakcyjna jak kiedyś.

 2. Zupełnie się z Panem zgadzamy aby tworzyć wartościowe wpisy pod użytkowników a nie pod wyszukiwarkę.

 3. Roman Sidło

  Przeczytałem już wiele wpisów na temat promowania bloga. Próbuję się do nich możliwie jak najbardziej przystosować i dzięki temu mam swoją radę (w formie bonusu), mianowicie cierpliwość i konsekwencja

 4. Orientus

  W 100% zgadzam z Romanem Siodło. Konsekwencja jest tutaj najważniejsza. Zakładając bloga trzeba liczyć się z tym ze będzie trzeba mu poświęcić trochę czasu. Jeżeli w działanie i w funkcjonowanie naszego bloga będziemy wkładać całe nasze serce to sukces prędzej czy później przyjdzie 😉 ważne by robić coś z poczuciem jakieś misji, tą misja jest prowadzenie bloga o dotarcie ze swoimi treściami do jak największego grona odbiorców! 🙂

 5. Kasia

  A ja uważam, że w każdej sytuacji sprawdzają się inne rozwiązania i najważniejsze to próbować i testować. Sprawdzać, co daje efekty, a co ich totalnie nie daje. Wtedy możemy wyrobić najlepszy dla siebie sposób na promocje bloga

 6. Po części się zgadzam z Tobą Kasiu, że ważne jest to aby testować różne rozwiązania. Trzeba pamiętać, że dla większości stron promocja jest podobna.

 7. stokeontrent24

  Witam,
  W pełni się zgadzam. Kiedyś robiłem artykuły pod wyszukiwarki, mój współczynnik odrzuceń przez to był duży, co w konsekwencji przekładało się i tak na słabą pozycję w google.

  Teraz kładę nacisk na wpisy pod czytelników, współczynnik odrzuceń się poprawił, i mimo że artykuł jest robiony pod czytelnika a nie google moja strona jest na lepszych pozycjach w google niż było to wcześniej. Algorytm google się zmienia.
  Kiedyś wiadomo pisanie pod google było super. Nie dziś w roku 2017.

 8. Aneta

  Fora jeszcze w ogóle działają? Ja mam wrażenie, że fb zajął ich miejce

Comments are closed.